Nie będzie JRG OSP. MSWiA usunęło ten zapis z projektu ustawy

Minął miesiąc od konferencji prasowej, na której szefowie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, zaprezentowali założenia nowej ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej. Niedługo później projekt pojawił się w internecie. Wtedy rozpoczęła się szeroka dyskusja wśród strażaków w całej Polsce na temat zapisów, które znalazły się w dokumencie.  

Spotkanie w sprawie nowych rozwiązań ustawowych dla OSP w MSWiA
Spotkanie w sprawie nowych rozwiązań ustawowych dla OSP w MSWiA Fot.MSWiA

MSWiA potwierdziło usunięcie zapisu o JRG OSP

Jednym z najbardziej dyskutowanych i budzących kontrowersje był punkt mówiący o tym, że w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarych powoła się tzw. JRG OSP. Już kilkanaście dni temu komendant główny PSP zapowiadał, że po hejcie, który się pojawił, rozważa się wycofanie się z tego zapisu.

Teraz usunięcie zapisu o JRG OSP, podczas spotkania z parlamentarzystami potwierdziło MSWiA. – Podczas spotkania wiceminister Maciej Wąsik podkreślił, że uwzględnia się liczne uwagi zgłaszane podczas konsultacji społecznych. W odpowiedzi na nie z projektu ustawy został wykreślony m.in. zapis o przekształcaniu jednostek OSP w Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze OSP (JRG OSP) – czytamy w komunikacie prasowym MSWiA.

Źródło: osp.pl Fot.: MSWiA

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 + 15 =

Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,161ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Firma Bayer zaprezentowała w polu swoje innowacyjne technologie

Firma Bayer zaprezentowała innowacje produktowe rozwijane w ofercie dla rolnictwa w sezonie 2020-2021. Spotkanie w formule polowej odbyło się w Centrum Doradztwa Technicznego Bayer...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE