Nie chcemy być niewolnikami korporacji. Protest rolników trwa dalej

Trwa protest rolników. Nie ma porozumienia, są tylko ustalenia w sprawie obrotu ziemią. Protestujący rolnicy domagają się realizacji POZOSTAŁYCH postulatów! Jutro dyżur obejmują rolnicy ekologiczni; będą obecni od
14 godziny w poniedziałek do 14 we wtorek. Zapraszają na ulicę Szczerbcową. Wzywają wszystkich Polaków do organizowania protestów wspierających.

 

 

\"\"

 

′′Chcemy wytwarzać dobrej jakości żywność bez GMO. Pomóżcie nam w odbudowie współpracy MIASTO-WIEŚ. Rolnicy i mieszkańcy miast są od siebie zależni. Powiedzmy korporacjom, które chcą przejąć kontrolę nad produkcją żywności: STOP! ′′ – mówi Józef Nowak, rolnik z zachodniopomorskiego.

Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi i  Koalicja POLSKA WOLNA OD GMO żądają razem z protestującymi rolnikami realizacji wszystkich postulatów a szczególnie:
1. Wprowadzenia zakazu obrotu i upraw GMO, zawartego w ustawie, a nie w formie rozporządzeń łatwych do uchylenia. Uchwalona niedawno ustawa o nasiennictwie i rozporządzenia, które wejdą w życie 28 stycznia,
zakazują wprawdzie uprawiania GMO, ale pozwalają na handel ich nasionami (kukurydza MON 810 i ziemniaki Amfora GM). To kolejny gest w kierunku korporacji, a przerzucenie odpowiedzialności na rolników! Rząd okłamał
opinię publiczną, która otrzymała przekaz, że zakazuje się upraw GMO.

2. Wprowadzenia przepisów umożliwiających rolnikom przetwarzanie własnych surowców gospodarczych i ich sprzedaży. Obecny stan prawny skutecznie uniemożliwia rolnikom prowadzenie działalności przetwórczej, która mogłaby polepszyć kondycję finansową gospodarstw a konsumentom umożliwić dostęp do lokalnych, dobrej jakości produktów.

′′Czas żeby sprzeciwić się kradzieży ziemi i wpychania podstępem na nasze pola genetycznie zmodyfikowanych nasion (GMO)! Jeżeli będziemy działać solidarnie wtedy zwyciężymy. Nie ma ważniejszej sprawy niż walka o wolność i ziemię. Nie chcemy być niewolnikami międzynarodowych korporacji!′′ – mówi Edyta Jaroszewska, rolniczka, członek Koalicji POLSKA WOLNA OD GMO.

Poparcie dla protestujących rolników przysłały francuskie i węgierskie związki rolników oraz wiele osób prywatnych z USA, Niemiec, Anglii.

POPIERAJMY DOBRYCH POLSKICH ROLNIKÓW BO KORPORACJE ZROBIĄ Z NAS NIEWOLNIKÓW!

Źródło: portalprasowy.pl
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here