Niebezpieczne znalezisko na polu w gminie Zamość

Mieszkaniec gminy Zamość na polu odnalazł niewybuch. O znalezisku natychmiast powiadomił policjantów, którzy zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu saperów.

Niebezpieczne znalezisko na polu w gminie Zamość
Niebezpieczne znalezisko na polu w gminie Zamość, Fot.: KMP Zamość

Oficer dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na polu w miejscowości Zwódne (gmina Zamość) odnaleziono granat. Pozostałość po II Wojnie Światowej odnalazł właściciel terenu, który przyjechał na pole obejrzeć zasiane tam zboże. Mężczyzna natychmiast zawiadomił mundurowych.

Powiadomieni policjanci zabezpieczyli teren i zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznego przedmiotu.

Powiadomiony został także patrol saperski z chełmskiej jednostki wojskowej. Żołnierze jeszcze dzisiaj przyjadą i zabiorą niewybuch do zniszczenia.

W sadzie koło Grójca wykopano ogromny skład pocisków artyleryjskich i amunicji

„Nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne. Niewybuchu nie wolno samodzielnie przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. Miejsce jego odnalezienia należy zabezpieczyć i zadbać, aby nikt do niego się nie zbliżał. Natychmiast należy także powiadomić policjantów” –  ostrzega starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło z komisariatu w Zamościu.

Źródło i fot.: KMP Zamość

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,943ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Stracił panowanie nad kierownicą i przewrócił traktor!

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło w okolicach Rymanowa Zdroju. 64-latek został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. W wyniku odniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł. 27...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE