Niebezpieczne znalezisko na polu w gminie Zamość

Mieszkaniec gminy Zamość na polu odnalazł niewybuch. O znalezisku natychmiast powiadomił policjantów, którzy zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu saperów.

Niebezpieczne znalezisko na polu w gminie Zamość
Niebezpieczne znalezisko na polu w gminie Zamość, Fot.: KMP Zamość

Oficer dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na polu w miejscowości Zwódne (gmina Zamość) odnaleziono granat. Pozostałość po II Wojnie Światowej odnalazł właściciel terenu, który przyjechał na pole obejrzeć zasiane tam zboże. Mężczyzna natychmiast zawiadomił mundurowych.

Powiadomieni policjanci zabezpieczyli teren i zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznego przedmiotu.

Powiadomiony został także patrol saperski z chełmskiej jednostki wojskowej. Żołnierze jeszcze dzisiaj przyjadą i zabiorą niewybuch do zniszczenia.

W sadzie koło Grójca wykopano ogromny skład pocisków artyleryjskich i amunicji

„Nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne. Niewybuchu nie wolno samodzielnie przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. Miejsce jego odnalezienia należy zabezpieczyć i zadbać, aby nikt do niego się nie zbliżał. Natychmiast należy także powiadomić policjantów” –  ostrzega starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło z komisariatu w Zamościu.

Źródło i fot.: KMP Zamość

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kolejne ognisko ASF w Wielkopolsce!

Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu 23 w 2024 r. ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) u świń w Polsce, na podstawie wyników badań laboratoryjnych...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics