Nowy termin wypłaty premii zalesieniowych

W dniu 15 września 2021 r. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi udzieliło odpowiedzi na pismo Zarządu KRIR w sprawie zmiany przepisów dotyczących wypłaty premii zalesieniowej.

Nowy termin wypłaty premii zalesieniowych
Nowy termin wypłaty premii zalesieniowych

Nowelizacja rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu udzielania pomocy finansowej na zalesianie gruntów rolnych objętej planem rozwoju obszarów wiejskich (Dz. U. z 2021 r. poz. 1148), w której zmieniono termin wypłaty premii zalesieniowej, podyktowana była koniecznością dostosowania przepisów krajowych do przepisów unijnych tj. rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/2220 z dnia 23 grudnia 2020 r. ustanawiające niektóre przepisy przejściowe dotyczące wsparcia z EFRROW i EFRG w latach 2021 i 2022, o ile dokonywane będą w terminie od dnia 1 grudnia do dnia 30 czerwca następnego roku kalendarzowego.

Z przepisów tych wynika,że niedostosowanie przepisów krajowych do przepisów unijnych, w zakresie terminu wypłaty premii zalesieniowej, uniemożliwiłoby beneficjentom otrzymywanie tych płatności w roku 2021 i kolejnych.

Ponadto, nowy termin wypłaty premii zalesionych jest tym samym, jaki obowiązuje w przypadku działań obszarowych m.in. płatności bezpośrednich, rolnośrodowiskowych, ekologicznych oraz zalesieniowych podjętych w ramach PROW 2007-2013 oraz PROW 2014-2020. Tym samym przedmiotowa zmiana zapewniła równe traktowanie beneficjentów oraz pozwoliła na skoordynowanie procedur kontrolnych w odniesieniu do wszystkich działań obszarowych WPR.

Źródło: KRIR

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

szesnaście − 12 =

Advertisement

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,897ObserwującyObserwuj
7,240SubskrybującySubskrybuj

CBA zatrzymało prezesa Bielmleku i członków zarządu spółdzielni

Trzy osoby, w tym Prezes Zarządu „Bielmlek” Spółdzielnia Mleczarska w upadłości oraz dwóch byłych członków zarządu spółki zatrzymani przez funkcjonariuszy stołecznej Delegatury CBA. Funkcjonariusze Delegatury...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE