Od 6 kwietnia można składać powiadomienia o zamiarze wycofania owoców

  Od 6 kwietnia można składać w Oddziałach Regionalnych ARiMR powiadomienia o zamiarze wycofania owoców z rynku.

  rolnictwo, portal rolny, prow, pomoc unijna dla rolników, ARiMR, pomoc dla rolników, wycofanie owoców, gruszki, jabłka, śliwki

  ARiMR informuje, że w zakresie owoców, które mogą zostać objęte wsparciem, pozostała do wykorzystania ilość:

  • 1 999 763 kg jabłek i gruszek,

  • 374 960 kg śliwek,

  • 510 000 kg brzoskwiń.

  W związku z tym można składać dodatkowe powiadomienia dotyczące grup owoców do Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na ich miejsce zamieszkania albo siedzibę, nie później jednak niż 7 dni przed dniem planowanego przeprowadzenia operacji.

  Producenci zainteresowani wsparciem mogą składać powiadomienia dotyczące operacji wycofania owoców z przeznaczeniem na bezpłatną dystrybucję i inne przeznaczenie w dniach i godzinach pracy poszczególnych OR ARiMR, tj. od dnia 6 kwietnia 2018 r. (piątek).

  Dniem złożenia powiadomienia jest dzień jego wpływu do właściwego OR ARiMR.

  ARIMR przypomina, że w przypadku złożenia znacznej liczby powiadomień, w których zgłoszone ilości produktów, dotyczące wycofań z rynku, przekroczą dostępne ilości do wykorzystania w ramach danej grupy owoców, wówczas dla tej grupy współczynnik przydziału może zostać określony na poziomie 0,00.
  Oznacza to, że żadna ilość produktów z tej grupy owoców nie zostanie przydzielona producentom do przeprowadzenia operacji wycofania w ramach rozdysponowania.

  Redakcja AgroNews, fot.Kamila Szałaj

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here