Olbrzymia bimbrownia w gospodarstwie. 40-latek stanie przed sądem

Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali bimbrownię działającą na terenie jednego z gospodarstw w gm. Gródek (pow. białostocki). Zabezpieczono 150 l nielegalnego alkoholu, 2000 l tzw. zacieru oraz aparaturę służącą do wytwarzania bimbru.

Olbrzymia bimbrownia w gospodarstwie. Rolnik stanie przed sądem

Funkcjonariusze KAS z Bobrownik skontrolowali jedno z gospodarstw w gm. Gródek. Mundurowi podejrzewali, że właściciel posesji nielegalnie wytwarza alkohol.

Podczas przeszukania posesji, w jednym z budynków gospodarczych, funkcjonariusze znaleźli kompletną linię służącą do produkcji alkoholu składającą się z m.in. kotła, kolumny destylacyjnej i chłodnicy. Na miejscu zabezpieczono również 2000 l zacieru oraz 150 l właśnie wyprodukowanego bimbru o mocy 50%. Przeciwko mężczyźnie wszczęto postępowanie karne skarbowe. Za nielegalne wytwarzanie alkoholu 40-latek odpowie przed sądem.

Źródło i fot.: KAS

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rozmowy polsko-chińskie w sprawie eksportu polskich produktów rolno-spożywczych do Chin

Sekretarz stanu Jacek Czerniak spotkał się z LYU Weihong, wiceminister Generalnej Administracji Celnej Chińskiej Republiki Ludowej (GACC) – instytucji odpowiedzialnej za dostęp importowanej żywności...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics