Oni znaleźli sposób na sukces

Czternaście firm i gospodarstw rolnych zostało nagrodzonych w XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces”. Konkurs zorganizowało Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Bankiem Gospodarki Żywnościowej

Patronat honorowy nad konkursem objęli prezydent RP Bronisław Komorowski oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki.

Laureaci konkursu to osoby, które przyczyniły się do rozwoju przedsiębiorczości na wsi oraz tworzenia nowych miejsc pracy na obszarach wiejskich.

Podczas wręczenia nagród finalistom sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Dariusz Młotkiewicz powiedział, że polska wieś potrzebuje sukcesów.

Prezydent Bronisław Komorowski często podkreśla, że na wsi znajduje się duży potencjał, który trzeba uruchamiać i wykorzystywać dla naszego wspólnego dobra – mówił Młotkiewicz.

Nagrody zostały wręczone w Ogrodach pałacu Prezydenckiego. Laureaci otrzymali pisma gratulacyjne od prezydenta, dyplomy, puchary i statuetki ufundowane przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi oraz  nagrody rzeczowe i finansowe.

\"\"

W kategorii indywidualnej nagrody I stopnia otrzymali: Alfreda Perczak (właścicielka Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego POL-TRANS Catering Eksport-Import) za rewitalizację budynków powojskowych i uruchomienie Hotelu „Wilga” oraz Zdzisław Ratajczak (właściciel „Agloplast – przetwórstwo Tworzyw Sztucznych”) za uruchomienie innowacyjnej linii do regranulacji odpadów z tworzyw sztucznych.

Nagrody II stopnia zostały wręczone: Annie Surmacz-Kałamarz, właścicielce Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego "Anmar" za recepturę staropolskiego chleba sanacyjnego pieczonego na drewnie i liściach kapusty oraz
właścicielowi strony internetowej "Odrolnika.pl" m.in. za uruchomienie innowacyjnego sposobu sprzedaży produktów rolnych z małych gospodarstw oraz gospodarstw ekologicznych za pośrednictwem tej strony.

W kategorii rodzinnej nagrodę I stopnia otrzymali Magdalena i Sebastian Piekarz za produkcję soków jednodniowych „Viva – Natura” z warzyw i owoców.

W kategorii zespołowej nagroda I
stopnia powędrowała do Eleonory Kapusty z Grupy Producentów Warzyw i Owoców „Aura” za budowę bazy przechowalniczo-dystrybucyjnej dla warzyw i owoców.

Ww kategorii inicjatyw na rzecz rozwoju społeczności lokalnych nagrodę I stopnia
otrzymał prezes Stowarzyszenia na rzecz aktywizacji mieszkańców Polesia Lubelskiego Gabrielę Bilkiewicz – za prowadzenie działalności na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego regionu.

Wyróżnienia otrzymali: Maria Pollak (przedstawicielka firmy Zagroda Turystyczna "Ślężański Młyn") za uruchomienie Zagrody Turystycznej na bazie XIX-wiecznego młyna wodnego; Dariusz Jezierski i Józef Jezierski (właściciele firmy "Dar Ogrodu" Mobilna Tłocznia Soków) za usługowe tłoczenie soków, sprzedaż maszyn do produkcji soków naturalnych dla małych przedsiębiorstw i gospodarstw.

Zwycięzcom gratulujemy!

Redakcja AgroNews, fot. MRiRW

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jak może wyglądać polskie rolnictwo jeśli wyjdziemy z Unii Europejskiej?

W przededniu wyborów do Parlamentu Europejskiego warto sobie zadać to pytanie. Pytanie, o tyle zasadne, że wydarzenia ostatnich dwóch lat, czyli bezrefleksyjne otworzenie rynku unijnego...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics