Ostrzeżenie publiczne GIS: Salmonella w jajach kurzych

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące wykrycia pałeczek Salmonella na powierzchni i w treści jaj. Komunikat dotyczy jaj kurzych ściółkowych z Fermy Niosek Ząbkiewicz Sp. J. w Radzanowie sprzedawanych w Stokrotce.

W wyniku urzędowej kontroli i badania laboratoryjnego przeprowadzonego przez Państwową Inspekcję Sanitarną wykryto obecność bakterii Salmonella spp. zarówno na powierzchni skorupek oraz w treści jaj.  Zainfekowane jaja pochodzą z Fermy Niosek Ząbkiewicz Sp. J. w Radzanowie sprzedawanych w Stokrotce. Kod na skorupkach jaj – 2PL 14131317, nr partii – 21.12.2020.O8. Termin przydatności do spożycia – 21.12.2020 r.

Konsumenci, którzy zakupili produkt z wymienionych partii w jednym ze sklepów Stokrotka, mogą dokonać zwrotu w najbliższym sklepie sieci. Wszystkim klientom, którzy zwrócą produkt lub jego część wraz z opakowaniem (konieczne do identyfikacji partii produktu) zostanie zwrócony koszt nabycia produktu.

Oprac. GIS

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

dwa × 2 =

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,873ObserwującyObserwuj
7,090SubskrybującySubskrybuj

Osobówką wjechał w pług podczepiony do ciągnika

W Pawłowicach na drodze DK-81 doszło do wypadku drogowego. Samochód osobowy marki Ford uderzył w pług podczepiony do ciągnika rolniczego. Poszkodowani trafili do Szpitala...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE