Piękne okna łazienkowe

Czasy, w których łazienki w domach posiadały luksfery odeszły w niepamięć. Obecnie coraz więcej właścicieli budynków decyduje się na zamontowanie zwyczajnego okna w tym pomieszczeniu. Taka decyzja dla jednych może dość kontrowersyjna i kłopotliwa, dla innych stanowi niewątpliwy atut. Decydując się na takie rozwiązanie, w prosty sposób doświetlimy wnętrze, a także zapewnimy mu odpowiednią wentylację.

W ostatnich latach, zauważalny jest w budownictwie trend na umieszczenie okien w łazienkach. Szczególnie jest on doceniany przez kobiety, które mogą wykonać nienaganny makijaż, korzystając z oświetlenia dziennego. Łazienka musi posiadać właściwą cyrkulację powietrza, przy jednoczesnym zabezpieczeniu jej przed przepuszczaniem zbyt dużej ilości ciepła.

– Łazienka z oknem posiada wiele zalet. Zaliczyć do nich należy, zapewnienie odpowiedniej wentylacji, doświetlenie jej światłem dziennym, co realnie przekłada się na zmniejszenie rachunków za prąd – mówi Marcin Wiśniewski, Prezes firmy STOLMAR Sp. z o.o.

Jednym z istotnych elementów, na który powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze okien łazienkowych, jest możliwość ich rozszczelniania. Dzięki niemu zapewniamy dopływ świeżego powietrza, bez potrzeby otwierania skrzydła. Ciekawą opcją jest także zastosowanie w łazience nawiewników, które pomimo zamkniętego okna, zapewnią odpowiednią ilość świeżego powietrza oraz wilgotności.

W łazience problemem może być zasłonięcie okna. Alternatywę dla zasłon czy rolet może stanowić zastosowanie szyb matowych lub ornamentowych, przez które dostanie się do pomieszczenia światło dzienne, a które ograniczają całkowicie widoki z zewnątrz.

– W ofercie posiadamy … wzorów szyb, które idealnie sprawdzają się w łazienkach. Ich gładka lub delikatnie wzorzysta faktura urozmaici wnętrze i stanie się jednocześnie ozdobą tego pomieszczenia – zapewnia Marcin Wiśniewski.

W nowoczesnych łazienkach okna stanowią elegancki element aranżacyjny, który nadaje wnętrzu wyrafinowanego charakteru. Podwyższają one również standard nieruchomości, dzięki czemu wartość naszego domu wzrasta, co jest niekwestionowanym atutem.

Źródło: portal-prasowy.pl, fot.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here