Pijany traktorzysta do policjantów: “Jak dowieziecie 5 litrów ropy to pojadę dalej, bo paliwa zabrakło”

Suwalscy policjanci po raz drugi zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy Wiżajny, który kierował ciągnikiem bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości. Poprzednio mężczyzna ,,wpadł’’ we wtorek.

W miniony wtorek, suwalscy policjanci zatrzymali 47-latka, który jechał ciągnikiem z przyczepą w jednej z miejscowości w gminie Wiżajny, mając 1,6 promila alkoholu w organizmie. Niestety, mężczyzna nie wyciągnął z tego żadnych wniosków, bo dwa dni później (28.05.2020) znowu usiadł za kierownicą swojego ciągnika. Za drugim razem również był nietrzeźwy.

Do zatrzymania mężczyzny doszło na drodze wojewódzkiej 655, na terenie gminy Rutka Tartak. Przed godziną 24, dyżurny suwalskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ciągniku rolniczym, który nieoświetlony stoi na jezdni. Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego. Tam zastali w ciągniku kierowcę, który stwierdził, że jak ,,dowieziecie 5 litrów ropy to pojadę dalej, bo paliwa zabrakło”. Policjanci w trakcie czynności ustalili, że 47-letni mieszkaniec gminy Wiżajny znajduje się pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu.

Mężczyzna przygnieciony przez traktor – potrzebny był śmigłowiec LPR

Mężczyzna po raz kolejny usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: Policja Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here