[PILNE] ARiMR uruchamia większe dopłaty do kredytów

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udostępni 8 kwietnia na internetowej platformie aplikacyjnej dodatkowe limity akcji kredytowej oraz środki na dopłaty do kredytów. Będą z nich mogły skorzystać banki współpracujące z ARiMR.

[PILNE] ARiMR uruchamia większe dopłaty do kredytów
[PILNE] ARiMR uruchamia większe dopłaty do kredytów

W przypadku kredytów na sfinansowanie części kosztów inwestycji udzielanych w ramach:

  • linii PR – inwestycje w przetwórstwie produktów rolnych, ryb, skorupiaków i mięczaków oraz na zakup akcji lub udziałów;
  • linii RR – inwestycje w rolnictwie i w rybactwie śródlądowym;
  • linii Z – zakup użytków rolnych

po zmianie łączny limit akcji kredytowej na 2022 rok wynosi 250 mln zł, a środki na dopłaty do oprocentowania tych kredytów to 2,3 mln zł.

Natomiast łączna pula środków na dopłaty do kredytów z linii MRcsk (kredyty z częściową spłatą kapitału na zakup użytków rolnych przez młodych rolników) w 2022 roku wynosi 7 mln zł.

O kredyty z dopłatą ARiMR rolnicy mogą ubiegać się w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. i SGB-Banku S.A., a także w zrzeszonych i współpracujących z nimi Bankach Spółdzielczych oraz w bankach: BNP Paribas Bank Polska S.A., Santander Bank Polska S.A., Krakowskim Banku Spółdzielczym, Banku Spółdzielczym w Brodnicy.

Więcej informacji – otwórz

Źródło: ARiMR

Zostaw komentarz

  1. Arimr działa tak prężnie że zniechęca do korzystania z programów. przechodziłem już 3 modernizację i mam dosyć użerania się z nie kompetentnym ludźmi. widzę że i banki wola udzielać tańszych kredytów aniżeli przerzucać się tonami papierów z ARIMR.

    • I ja także korzystałem z dwóch programów i za więcej podziękuję. Tempo i sprawność działania Agencji w jakiejkolwiek sprawie jest tak powalające, że postanowiłem trzymać się od nich z daleka.

  2. BNP PARIBAS Odmówił mi kredytu z dotacja ARiMR jak stwierdzili nie mam zdolności kredytowych ale jak zapytałem o zwykły kredyt konsumencki to już miałem zdolność kredytową. Chory system

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skutki susz nie są natychmiastowe, narastają powoli

Skutki susz nie są natychmiastowe, ale narastają powoli, i szczególnie odczuwalne są w rolnictwie przez obniżenie plonów wielu gatunków roślin uprawnych - ocenił dr...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,940ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE