Pinkstart Boron – nowy mikrogranulowany nawóz startowy w ofercie Timac Agro Polska

Firma Timac Agro Polska poinformowała o rozszerzeniu swojej oferty o nowy  produkt – Pinkstart Boron – mikrogranulowany nawóz startowy do mieszania z nasionami rzepaku, traw oraz roślin bobowatych drobnonasiennych (lucerna, koniczyna).

Odżywienia młodych siewek już od momentu kiełkowania nasion

Pinkstart Boron zawiera w swoim składzie biostymulujący kompleks PHYSIO+, azot, fosfor, potas, siarkę, wapń oraz bor, dzięki temu zapewnia roślinie dostępność najważniejszych składników pokarmowych już na samym starcie. Możliwe jest to dzięki umieszczeniu nawozu tuż przy nasionach, co daje możliwość odżywienia młodych siewek już od momentu kiełkowania nasion.

Pinkstart Boron jest wzbogacony o biostymulujący kompleks Physio+ – naturalny ekstrakt z alg morskich zawierający aminopurynę, która przyspiesza pobieranie wapnia przez roślinę. Ponadto aminupuryna wpływa na rozwój sytemu korzeniowego, dzięki czemu roślina ma lepszą zdolność do pobierania składników pokarmowych i wody z gleby, co wpływa na jej lepszy rozwój w okresowych niedoborach wody.

Pozwala zwiększać normę wysiewu

Dzięki odpowiednio dobranej formulacji produkt Pinkstart Boron wyróżnia się także  doskonałą mieszalnością z nasionami rzepaku i innych roślin dorobnonasiennych, jego wysiew nie wymaga zastosowania aplikatora. Pinkstart Boron dzięki doskonałej mieszalności z nasionami pozwala zwiększyć normę wysiewu (uwzględniając normę wysiewu rzepaku oraz dawkę nawozu), co ułatwia równomierny wysiew siewnikami mechanicznymi stosowanymi w wielu gospodarstwach rolnych.

Źródło: Timac Agro Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here