Plany rozwoju PIORiN – nowa strategia

Stać w miejscu, to cofać się – zmiany są konieczne. Takie założenie przyjęło również Kierownictwo Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Aby zmiany były zaplanowane i wdrażane zgodnie z zamierzeniami powstawała „Strategia rozwoju PIORiN na lata 2022-2027”.

Plany rozwoju PIORiN - nowa strategia
Plany rozwoju PIORiN – nowa strategia

Punktem wyjścia do powstania tego dokumentu był zakończony właśnie projekt Zwiększenie konkurencyjności polskich towarów roślinnych na rynkach międzynarodowych poprzez podniesienie ich jakości i bezpieczeństwa fitosanitarnego (Fitoexport), dofinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu GOSPOSTRATEG. Przez ponad trzy lata owocnej współpracy przedstawicieli PIORiN z jednostkami naukowymi oraz instytutami badawczymi osiągnięto wyniki, które spowodują poważną zmianę jakościową w sposobie funkcjonowania PIORiN. Jednocześnie umożliwią znacznie większe niż dotychczas wykorzystanie nowoczesnych technologii w działalności Inspekcji, kładąc jednocześnie podwaliny pod jej rozwój w przyszłości.

Przygotowana Strategia została zaprezentowana szerokiemu Kierownictwu Inspekcji, Wojewódzkim Inspektorom, a wreszcie wszystkim pracownikom PIORiN. Teraz na barkach pracowników spoczywa obowiązek wdrożenia wyników Projektu do działalności Inspekcji. Zainteresowanie pracowników, które świadczy o ich utożsamianiu się z PIORiN, jest ogromne, gdyż podczas pierwszych konsultacji on-line aktywnych było ponad 450 połączeń. Zaangażowanie i zapał z pewnością przyczynią się do stworzenia wizerunku PIORiN jako prężnej oraz nowoczesnej organizacji i przełożą się na utrwalenie marki polskiej produkcji roślinnej jako zdrowej, bezpiecznej pod względem fitosanitarnym, wolnej od GMO i pozostałości środków ochrony roślin.

PIORiN wzmacnia kontrole nad nielegalnymi praktykami rynkowymi

Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa Andrzej Chodkowski podziękował podczas spotkania wszystkim, których udział w Projekcie Fitoexport pozwolił wyznaczyć kierunki zmian w funkcjonowaniu Inspekcji i przyczynił się do opracowania strategii rozwoju PIORiN na lata 2022-2027. Zaprosił również wszystkich chętnych do pracy, aby podzielili się swoimi pomysłami i zaangażowali w prace grup roboczych i wspólnego wdrażania Strategii.

Źródło: http://piorin.gov.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dramat na polu. Rozrzutnik wciągnął rolnika

Policjanci z Lubartowa wyjaśniają przyczyny i okoliczności nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło wczoraj w gminie Ostrówek. Podczas prac z użyciem rozrzutnika rolniczego śmierć poniósł...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,953ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE