Po śladach opon do złodzieja ciągnika

  Policjanci z Rypina zatrzymali mężczyznę pod zarzutem kradzieży ciągnika rolniczego. Do sprawcy dotarli po śladach opon, które doprowadziły do sąsiedniego powiatu. Złodziej usłyszał zarzut kradzieży, a właściciel odzyskał utracony ciągnik.

  rolnictwo, rolnik, zysk rolnika, portal rolny, ciągnik, wypadek, policja,

  W piątek dyżurny rypińskiej policji został poinformowany przez mieszkańca miejscowości Lasoty (gmina Rogowo), że ktoś ukradł mu z posesji ciągnik rolniczy. Na miejsce pojechali policjanci z „patrolówki”. Tam podczas penetracji terenu zauważyli ślady opon i natychmiast udali się w kierunku dokąd prowadziły.

  Ślady prowadziły policjantów przez kilka miejscowości, aż do powiatu lipnowskiego, gdzie na drodze asfaltowej zniknęły. Na miejscu byli też kryminalni. Wspólnie rozpoczęli penetracje terenu, gdzie na drodze do posesji w miejscowości Jastrzębie  ponownie znaleźli ślady opon skradzionego ciągnika – wyjaśnia asp. Dorota Rupińska.

  Ciągnik pod plandeką

  Podczas przeszukania za jednym z budynków policjanci znaleźli ukryty pod plandeką poszukiwany ciągnik. Chwilę później na terenie tej posesji policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec powiatu lipnowskiego.

  „Tylko pożyczyłem”

  Mężczyzna próbował jeszcze nieudolnie tłumaczyć, że ciągnik pożyczył, ale nie potrafił wskazać od kogo.

  – Policjanci zabezpieczyli skradziony ciągnik, a następnie  oddali właścicielowi. 30-latek jeszcze tego samego dnia usłyszał już zarzut kradzieży – mówi asp. Dorota Rupińska.

  Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

  Redakcja AgroNews, fot. Policja Kujawsko-Pomorska

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here