Niebezpieczny pocisk artyleryjski odnaleziono na polu w Małopolsce

Właściciel gruntu ornego z Jonin przygotowując się do wiosennych prac polowych, odnalazł leżący na ziemi przedmiot wyglądem przypominający pocisk. Na miejsce skierowani zostali policjanci z nieetatowej grupy minersko-pirotechnicznej z Tarnowa, którzy potwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski kal. 80 mm pochodzący z czasów II wojny światowej. O wszystkim powiadomiono żołnierzy z Rzeszowa.

rolnik natrafił na pocisk artyleryjski
rolnik natrafił na pocisk artyleryjski foto: policja małopolska

Niebezpieczne znalezisko nie zagrażało zdrowi i życiu okolicznym mieszkańcom. Teren zabezpieczyli przez policjantów do czasu przyjazdu wojskowych saperów. Patrol minerski 21 Batalionu zabezpieczył niewybuch, który wywieziono na poligon i tam zneutralizowano.

Tarnowska Policja apeluje o niepodejmowanie samodzielnie jakichkolwiek działań w związku z takim nietypowym i jednocześnie niebezpiecznym znaleziskiem. Zachowajmy zdrowy rozsądek w przypadku natrafienia na niewybuchy z czasów wojennych. Zawsze należy powiadomić Policję. Na miejsce zostały skierowane osoby, które będą mogły określić rodzaj przedmiotu oraz jego możliwą siłę rażenia. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić niewybuchów. Do naszych obowiązku należy jedynie oznaczyć takie miejsce, by skierować tam patrol Policji.

Źródło i fot.: Policja Małopolska

 

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 1 =

Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,127ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

ASF: rekomendacje dla producentów świń z województwa łódzkiego

Na polecenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy Inspekcja Weterynaryjna podjęła w województwie łódzkim natychmiastowe działania. Działania w kierunku zwalczania...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE