Polagra-Premiery: mnóstwo maszynowych nowości

Premiery, nowinki technologiczne, owocne spotkania biznesowe, nowe kontakty – tak w skrócie można podsumować siódmą edycję  Międzynarodowych Targów Rolniczych POLAGRA-PREMIERY, które w dniach 18-21 stycznia odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Redakcja AgroNews objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem.

rolnictwo, portal rolny, sprzedaż ciągników, ciągniki, leasing, John Deere, Ursus, Zetor, Deutz Fahr, New Holland, MASSEY FERGUSON, SAMASZ, KRUKOWIAK, EXPOM-KROŚNIEWICE, URSUS, BURY-MASZYNY ROLNICZE, BIN, MANDAM, MEPROZET, UNIA, AGRO-TOM, METALTECH, MC Cormick, VALTRA,Polagra

Targi POLAGRA-PREMIERY po raz kolejny były miejscem spotkań biznesowych, źródłem nowych ofert oraz platformą komunikacji i wymiany doświadczeń. Klienci biznesowi skompletowali wiedzę na temat najnowszych maszyn, urządzeń oraz usług dla rolnictwa. Zadowoleni byli również indywidualni odbiorcy, którzy na Targach POLAGRA-PREMIERY znaleźli wiele inspiracji oraz spotkali się ze specjalistami z branży rolniczej, którzy podzielili się z nimi swoja wiedzą.

Styczniowy termin wydarzenia to doskonały czas na to, by podsunąć rolnikom pomysł na nowe inwestycje. Ten aspekt szczególnie docenili wystawcy, którzy jednogłośnie podkreślali, że organizacja Targów tuż po Agritechnice w Hanowerze, to najlepsze rozwiązanie

W opinii wystawców dwuletni cykl Targów pozwala również przedstawić rolnikom faktyczne nowości. Taką formułę Targów docenili także odwiedzający, którzy potwierdzili, że Poznań to ważny przystanek na mapie wydarzeń rolniczych w naszym kraju.

Liczba uczestników Targów POLAGRA-PREMIERY wyniosła 28.912. Tegoroczną edycję odwiedzili również zagraniczni kupcy oraz dobrze wyselekcjonowana grupa rolników z całej Polski.

W rezultacie, ku zadowoleniu wystawców, podpisano wiele umów handlowych.

Znakomite osobistości

Targi POLAGRA-PREMIERY od lat cieszą się zasłużoną renomą. Ich rangę dostrzegają ważne w branży rolniczej osobistości, które odwiedziły wydarzenie, biorąc udział w uroczystym otwarciu Targów połączonym z galą wręczenia nagród Złotych Medali i nagród Acanthus Aureus. Wśród znamienitych gości pojawili się Jacek Bogucki, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także posłowie,  senatorowie, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego i konsularnego, administracji regionalnej, izb i stowarzyszeń branżowych.

Polskie firmy i zagraniczne marki

W 2018 roku POLAGRA-PREMIERY zajęła powierzchnię ok. 50.000 mkw. Na wydarzeniu obecni byli branżowi liderzy, polscy oraz zagraniczni producenci, a także nowi dostawcy. Bardzo dobrze zaprezentowały się polskie firmy, które dość mocno zaakcentowały swoją obecność na Targach POLAGRA-PREMIERY. Producenci jak: SAMASZ, KRUKOWIAK, EXPOM-KROŚNIEWICE, URSUS, BURY-MASZYNY ROLNICZE, BIN, MANDAM, MEPROZET, UNIA, AGRO-TOM, METALTECH czy URSUS przygotowali różnorodną ekspozycję dla właścicieli mniejszych i większych gospodarstw.

Wiele z polskich firm należy do czołowych producentów nie tylko w naszym kraju, ale i w Europie. Firmy postrzegane są jako solidne przedsiębiorstwa o innowacyjnym zacięciu. Polscy producenci mają coraz lepsze zaplecza projektowe i produkcyjne, co pozwala zaprojektować, wykonać, wdrożyć oraz serwisować maszyny oraz urządzenia rolnicze. Dlatego ich pozycja na arenie międzynarodowej nieustannie rośnie – tłumaczy Jakub Patelka, dyrektor projektu.

Wśród wystawców nie zabrakło również znanych marek jak:  ZETOR, FENDT, MASSEY FERGUSON, MC Cormick, VALTRA, JOHN DEERE, KUBOTA, czy CASE IH.

Dodatkowe narzędzia do pracy

W ostatnich latach widać wyraźny wpływ nowych technologii na rolnictwo. Inspiracji i pomysłów na bardziej efektywną pracę w polu można było szukać w STREFIE PRECYZYJNEGO ROLNICTWA, gdzie zostały zaprezentowane specjalistyczne oprogramowania, innowacyjne akcesoria, nowatorskie rozwiązania informatyczne mające dać właścicielom gospodarstw nieco inne spojrzenie na zarządzenie rolniczym areałem.

Wymianie wiedzy i doświadczeń sprzyjały nie tylko toczące się na stoiskach rozmowny biznesowe, ale i debaty nad najistotniejszymi problemami branży rolniczej i spotkania z udziałem wybitnych specjalistów.

Zainteresowanie publiczności wzbudziło Forum Producentów Zbóż i Kukurydzy, konferencja na temat polskiego rolnictwa i perspektyw jego rozwoju oraz XII Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych.

Coś dla kobiet

Miłe niespodzianki czekały też na płeć piękną, której dedykowana była STREFA NOWOCZESNEJ GOSPODYNI. Kobiety zwiedzanie ekspozycji mogły urozmaicić sobie miło spędzonym czasem
w specjalnie wydzielonej przestrzeni. W strefie czkała na nie tylko aromatyczna i pyszna kawa podawana przez baristów, ale i warsztaty „Słodka chwila z Goplaną” oraz porady ogrodnicze realizowane przez firmy COMPO Polska, Legutko, Vilmorin Gardena.

Spotkajmy się znowu w 2020 roku

Wszystko, co dobre szybko się kończy. Niestety, także i Targi POLAGRA-PREMIERY.

– Jesteśmy wdzięczni wystawcom, zwiedzającym, mediom, a także związkom i stowarzyszeniom za udział w Targach POLAGRA-PREMIERY – zaznacza Jakub Patelka. – Organizacja przedsięwzięcia dla tak znakomitej grupy była dla nas zaszczytem. Oby pobyt na Targach POLAGRA-PREMIERY zaowocował dobrymi zbiorami na najbliższe lata  – podsumowuje.

Redakcja AgroNews

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Video thumbnail
Informator Agronomiczny: Wszystko o nawożeniu wiosennym
22:34
Video thumbnail
Jak poprawić tolerancję roślin na stres oksydacyjny?
05:03
Video thumbnail
Działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku
05:28
Video thumbnail
Wyzwania na rynku mięsa
01:14:08
Video thumbnail
Owoce, hit eksportowy?
01:26:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #5
59:34
Video thumbnail
Rolnictwo zrównoważone wpływa na ekonomikę gospodarstw
07:03
Video thumbnail
Nowości w odmianach kukurydzy od Syngenta
05:22
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #4
01:00:26
Video thumbnail
Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020
04:11
Video thumbnail
Uroczyste wręczenie "Znaku Bezpieczeństwa KRUS"
04:59
Video thumbnail
Wirtualne Dni Kukurydzy PROCAM
56:30
Video thumbnail
Podsumowanie Konkursu dla dzieci: Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!
03:14
Video thumbnail
Wirtualne Dni Warzyw PROCAM
01:00:03
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #3
01:02:05
Video thumbnail
Rekordowe plony pszenicy ozimej - Rekord Polski 2020
07:29
Video thumbnail
Ślimaki w uprawie rzepaku - wrześniowy PROCAM Alert Extra
01:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #2
44:53
Video thumbnail
Żniwa już za Wami? Pamiętajcie by dobrze zagospodarować słomę
05:00
Video thumbnail
PROCAM Cup - treningi 2020
02:12
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #1
50:56
Video thumbnail
dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas żniw!
01:22
Video thumbnail
Jak rolnik powinien zabezpieczyć gospodarstwo by spać spokojnie?
03:23
Video thumbnail
Doglebowa czy nalistna? Ochrona herbicydowa rzepaku ozimego
14:54
Video thumbnail
KRUS zainaugurowała Strategię „Wizja Zero” w sektorze rolniczym w Polsce w 2020 r.
08:01
Video thumbnail
Ziemniaki pod najlepszą ochroną w PROCAM Alert
08:56
Video thumbnail
Ruszyła druga edycja konkursu filmowego dla młodzieży "Moja Wizja Zero"
02:04
Video thumbnail
Prof. Andrzej Kowalski przewodniczącym Kapituły Konkursu - Plebiscytu AgroWybór 2020
01:40
Video thumbnail
Zielony ład - szansa czy wyzwanie dla polskiego rolnictwa?
04:24
11,174FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
3,521ObserwującyObserwuj
5,420SubskrybującySubskrybuj

15 martwych dzików wyłowiono z kanału Stary Nogat

Z kanału Stary Nogat w województwie mazurskim wyłowiono 15 martwych dzików. Służby weterynaryjne zbadają co było przyczyną śmierci zwierząt.  15 kwietnia 2021 r. o godz....

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE