Polski drób obierze nowy kierunek?

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki wraz z podsekretarzem stanu Marianem Zalewskim spotkali się 2. 04. br. z Jego Ekscelencją Sun Rongminem, Ambasadorem Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie.

Na spotkaniu omówiono bieżącą współpracę, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii weterynaryjnych, takich jak zakończona wczoraj inspekcja polskich zakładów drobiarskich i trwające procedury dopuszczenia do eksportu polskiego mięsa wieprzowego.

Minister M. Sawicki podkreślił, że stronie polskiej zależy na jak najszybszym zakończeniu procedur dopuszczających polskie zakłady do eksportu na rynek chiński, tak by chińscy konsumenci mogli spróbować wysokiej jakości polskich produktów pochodzenia zwierzęcego, w szczególności mięsa drobiowego, już podczas targów SIAL CHINA 2010 i EXPO 2010.

Poruszono również kwestie dysproporcji w handlu artykułami rolno-spożywczymi między oboma krajami, planowanego udziału delegacji MRiRW i promocji polskich produktów rolno-spożywczych na targach EXPO 2010 i SIAL CHINA 2010 oraz wizyt członków rządu w ChRL w maju br. w trakcie trwania EXPO 2010.

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, www.minrol.gov.pl, fot. sxc.hu
 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Uproszczenia w Zielonym Ładzie wchodzą w życie 25 maja br. Co się zmienia?

25 maja br. wchodzi w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady, wprowadzające zmiany we Wspólnej Polityce Rolnej, które dotyczą Zielonego Ładu. Rozporządzenie zostało opublikowane...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics