Polskie produkty ekologiczne podbijają Francję

Polscy producenci sektora rolno-spożywczego mją okazję zaprezentować swoje produkty na największej światowej giełdzie hurtowej żywności w podparyskim Rungis.  Uczestniczy w niej 38 firm z całej Polski.

Na polskiej wystawie na Międzynarodowej Giełdzie w Rungis reprezentowane są niemal wszystkie branże i produkty – od mięs, wędlin i ryb, przez warzywa i owoce po wyroby czekoladowe i pierogi.

Wiele polskich artykułów występuje pod etykietką „ekologicznych”, co ma znaczenie na francuskim rynku, gdzie panuje moda na zdrową żywność.

Szef wydziału promocji, handlu i inwestycji polskiej ambasady w Paryżu Janusz Pieńkowski powiedział, że do przebojów wystawy należą świeże soki owocowe, mięso wołowe i ryby wędzone – zwłaszcza łosoś. Francja należy do największych konsumentów tej ryby w Europie. Dużym zainteresowaniem cieszy się także oferta polskich hodowców ślimaków.

Zaplanowano spotkania polskich firm z przedstawicielami sieci zaopatrzenia największych francuskich super– i hipermarketów.

Wystawę w Rungis, odbywającą się pod patronatem wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka, zorganizowały wydział promocji handlu i inwestycji w Paryżu i Agencja Rynku Rolnego. Organizatorzy sfinansowali – oprócz wynajmu miejsca i instalacji wystawy – także spedycję towarów do Francji.

Giełda w Rungis to największy na świecie rynek hurtowy towarów rolno-spożywczych o obrotach rzędu 8 mld euro (2011), obsługujący 18 milionów Europejczyków, w tym 12 milionów Francuzów. Pod względem obrotów podparyski rynek hurtowy wyprzedził niedawno swojego amerykańskiego odpowiednika z Chicago.

Źródło: TVP Info
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rynek mleka: Opłacalność balansuje na krawędzi

Ceny skupu mleka są mocno zróżnicowane w zależności od odbiorcy oraz konkretnego cennika. Średnia cena waha się w okolicach 2,05 zł za litr mleka surowego. Zdaniem...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics