Polskie produkty promują się w Paryżu

Jak informuje Agencja Rynku Rolnego w niedzielę 21 października br. rozpoczęła się 25 edycja międzynarodowej wystawy produktów rolno-spożywczych SIAL w Paryżu.

W tym roku, dzięki ARR, mieliśmy możliwość zaznaczenia obecności polskich firm w szerszym zakresie.
W ramach działań Branżowego Programu Promocji Branży Polskich Specjalności Żywnościowych, realizowanego przez Agencję Rynku Rolnego, w pawilonie narodowym wystawy SIAL, na stoisku Programu obecne są firmy:
 
 
•    Food Service Sp. z o.o. – wyśmienite mięso wieprzowe i wołowe,
•    PPHU Activ, naturalne soki tłoczone na bazie polskich jabłek,
•    Skłodowscy Sp. z o.o. – garmażeria z polskiej kuchni, wołowe steki siekane,
•    Zakłady Mięsne Mościbrody, tradycyjne wędliny i inne wyroby garmażeryjne,
•    Zakłady Mięsne PEKPOL Ostrołęka S.A. – wyjątkowe polskie wędliny oparte na tradycyjnych recepturach,
•    Zakład Przemysłu Mięsnego Zaczyk – najwyższej jakości mięso wołowe, świetne steki.
 
Ponadto, w branżowych pawilonach SIAL Paryż w ramach Branżowego Programu Promocji Branży Polskich Specjalności Żywnościowych wystawiają się:
•    BARTEX Sp. z o.o. – otrzymywane z mleka innowacyjne dodatki do żywności,
•    „GRANA” Sp. z o.o. – pożywne kawy zbożowe,
•    Kupiec Sp. z o.o. – produkty śniadaniowe, wafle ryżowe i inne artykuły przetwórstwa zbożowo-młynarskiego,
•    SERTOP Sp. z o.o. – sery topione wytwarzane w oparciu o receptury nie wymagające konserwantów.
 
Przedsiębiorcy ci mogą eksponować swoją ofertę asortymentową oraz prowadzić rozmowy biznesowe na dogodnie zlokalizowanych i wyposażonych stoiskach w głównych pawilonach wystawowych.

W poniedziałek 22 października stoisko narodowe Polski oraz stoiska polskich przedsiębiorców odwiedził Minister Rolnictwa Francji Pan Stéphane Le Foll. Francuskiego gościa przyjmowała oficjalna delegacja, w której skład weszli: Ambasador RP we Francji Pan Tomasz Orłowski, Radca ds. Rolnictwa w Ambasadzie RP we Francji Pani Joanna Stachowiak, Radca Minister Kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji we Francji Pan Janusz Pieńkowski oraz przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Delegacja Ministerstwa Rolnictwa Francji wzięła również udział w degustacji polskich specjalności towarzyszącej oprawie polskiej ekspozycji w pawilonie narodowym. Uznanie Pana Ministra zyskała pieczona polędwica wołowa podawana na grzance z jabłkami i żurawiną oraz polskie miody pitne. Wołowina sous-vide przygotowana została przez Pana Marcina Piotrkowskiego członka Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni na bazie surowca dostarczonego przez firmę ZPM Zaczyk.

Pokaz kulinarny i degustacja to element efektownie dopełniający prezentację wyrobów polskich wystawców. Poprzez nowoczesne i finezyjne metody obróbki kulinarnej i podania potraw umożliwia ona zwiedzającym poznanie specyfiki polskiej żywności i kultury kulinarnej. Wraz z możliwością skosztowania polskich specjałów goście otrzymują przepisy degustowanych potraw. Od niedzieli 21 października do czwartku 25 października przedmiotem pokazów kulinarnych i degustacji są również m.in. żurek na wieprzowinie z jajkiem, gulasz wołowy w stylu myśliwskim oraz pierogi z kapustą i grzybami.

Wystawa SIAL Paryż to jedna z największych imprez wystawienniczych branży rolno-żywnościowej na świecie. Uczestniczy w niej 5900 wystawców i odwiedzana jest przez ponad 140 000 zwiedzających pochodzących z około 200 krajów, w tym z tak odległych rynków jak Brazylia, Argentyna, Chiny, Japonia, Australia i Republika Południowej Afryki. Odbywa się ona w Paryżu co dwa lata na zmianę z partnerską wystawą Anuga w Kolonii o podobnym profilu i zasięgu. Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem, w tym uzyskaniem powierzchni wystawienniczej, w wystawie Anuga w Kolonii w 2013 roku mogą uzyskać stosowne wsparcie w Agencji Rynku Rolnego w ramach Branżowego Programu Promocji Branży Polskich Specjalności Żywnościowych.

Źródło: Agencja Rynku Rolnego
Redakcja AgroNews, fot.: sxc
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here