Porozumienie między KRUS a NFZ. Na czym polega?

5 lipca br. zawarto porozumienie pomiędzy Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego a Narodowym Funduszem Zdrowia. Z ramienia KRUS list intencyjny podpisał Prezes Kasy Dariusz Rohde a w imieniu NFZ Zastępca Prezesa NFZ Marek Augustyn. Przedmiotem porozumienia jest wspólne prowadzenie działań na rzecz poprawy stanu zdrowia mieszkańców terenów wiejskich. 

Porozumienie między KRUS a NFZ. Na czym polega?

Obie instytucje realizują zadania w obszarze zdrowia publicznego, promocji zdrowia oraz profilaktyki zdrowotnej. W ramach porozumienia Strony podejmą działania polegające na organizacji wspólnych wydarzeń o tematyce profilaktycznej poprzez Oddziały Wojewódzkie NFZ oraz Oddziały Regionalne KRUS.

Współpraca będzie dotyczyła także przedsięwzięć organizacyjnych i merytorycznych promujących zdrowe nawyki żywieniowe i aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. 

KRUS i NFZ będą popularyzować i promować wydarzenia oraz narzędzia wspierające postawy prozdrowotne wśród mieszkańców terenów wiejskich.

Porozumienie zawarto na czas nieokreślony.

Źródło: KRUS

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Czerwiec z największą rejestracją nowych przyczep. Która firma liderem?

W czerwcu 2024 r. zarejestrowano 590 szt. nowych przyczep rolniczych i jest to dotychczas miesiąc z największą liczba rejestracji nowych przyczep. To o 216...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics