Pożar budynku magazynowego w Simoradzu. Spłonął sprzęt rolniczy oraz baloty słomy

13 marca 2023 r. po godzinie 23:47 w miejscowości Simoradz, przy ul. Kasztanowej, gmina Dębowiec ,doszło do dużego pożaru budynku magazynowego, w którym znajdował się sprzęt rolniczy oraz baloty słomy. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nie było osób poszkodowanych.

Pożar budynku magazynowego w Simoradzu spłonął sprzęt rolniczy oraz baloty słomy
Pożar budynku magazynowego w Simoradzu spłonął sprzęt rolniczy oraz baloty słomy

Pierwsze zastępy jakie pojawiły się na miejscu zdarzenia potwierdziły informację ze zgłoszenia o rozwiniętym pożarze budynku. W wyniku rozpoznania ustalono, że pali się budynek magazynowy, w którym znajduje się sprzęt rolniczy oraz baloty słomy. Ogniem objęty był cały budynek. W kulminacyjnym momencie działań podawane było w sumie 6 prądów gaśniczych w natarciu na palący się obiekt oraz 4 prądy wodne w obronie – 2 na przylegający od południowej strony warsztat spawalniczy oraz 2 na sąsiadujący od strony północnej w odległości ok. 12 m budynek magazynowy. Po wstępnym przygaszeniu przystąpiono do prac rozbiórkowych oraz przelewania pogorzeliska. Działania ratowniczo-gaśnicze utrudniał silny wiatr.

Ogromny pożar słomy przy ciepłowni. To było podpalenie!

Na miejscu zdarzenia działało ponad 19 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Źródło: KP PSP Cieszyn, asp. Jakub Maciążek

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Uwaga rolnicy! Nowa metoda oszustów – działają metodą na pracownika PIP!

Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim na wniosek Prokuratury zastosował tymczasowe aresztowania wobec 57- latka i 55- latka z Warszawy. Mężczyźni podając się za...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics