Pożar chlewni. Policjanci uratowali 500 sztuk prosiąt

Policjanci z posterunku w Gozdowie jako pierwsi przyjechali na miejsce zgłoszenia, z którego wynikało, że z miejscowości Mochowo Nowe płonie chlewnia, w której znajdowały się zwierzęta. Funkcjonariusze bez wahania przystąpili do działania, rozbili drzwi i weszli do środka płonącego budynku gospodarczego i wspólnie z mieszkańcami wyprowadzili na zewnątrz 500 sztuk prosiąt.

Pożar chlewni. Policjanci pomogli ratować prosięta, Fot. FB OSP Bendorzyn

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Mochowo Nowym  (gm. Mochowo). Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Gozdowie zostali skierowani na pilną interwencję, gdzie według zgłoszenia doszło do pożaru chlewni. Mundurowi pojechali na miejsce zgłoszenia, gdzie zobaczyli płonący budynek gospodarczy, w którym znajdowały się zwierzęta. Ogień rozprzestrzenił się na cały dach chlewni, paliła się więźba dachowa.

Pożar chlewni. Policjanci pomogli ratować prosięta Fot. FB OSP Bendorzyn

Piorun uderzył w chlewnię

Policjanci bez wahania przystąpili do pomocy w wyprowadzeniu zwierząt z płonącej chlewni.  Dzięki szybkiej reakcji policjantów uratowano 500 prosiąt. Po kilku minutach na miejsce dotarły zastępy straży pożarnej, które przystąpiły do gaszenia ognia. Strażacy wspólnie z policjantami przy użyciu specjalistycznego sprzętu wyprowadzili ostatnie sztuki zwierząt.  Mundurowi  zabezpieczyli  miejsce wokół płonącego budynku oraz zadbali, by zwierzęta nie rozeszły się po okolicy i nie stworzyły zagrożenia w ruchu drogowym.

Pożar zboża na polu. Strażacy stanęli na wysokości zadania!

Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było wyładowania atmosferyczne w trakcie burzy, a dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej interwencji nie było ofiar.

Autor: st. asp. Krzysztof Dobrzeniecki
Policja Mazowiecka
Fot. FB OSP Bendorzyn

Zostaw komentarz

  1. Głupoty policja stała i nic nie robiła
    Sam z tatą i strażakami z będorzyna wyganialismy prosiaki A policja stała i nic nie robiła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jak zbierać i suszyć grzyby?

W Polsce rośnie około 1400 rodzajów jadalnych grzybów, a do obrotu dopuszczonych jest 47. Jak je zbierać, suszyć i przyrządzać opowiada dr Cecylia Uklańska-Pusz...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,950ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE