Zboża kontynuują spadek! Rzepak na plusie

Środa przyniosła kontynuację spadków notowań trzech głównych upraw w USA. Na plusie zamknęły dzień jedynie zbliżające się do końca handlu lipcowe kontrakty na kukurydzę i soję.  Na wartości nadal traciły też unijne zboża i tylko rzepak zdołał odbić w górę.

Wyprzedaż towarów prowadzona przez inwestorów finansowych trwa nadal i wszystkie inne czynniki mają teraz drugorzędne znaczenie. Chociażby fakt pogorszenia kondycji amerykańskiej kukurydzy i soi pokazany we wtorkowym raporcie. USDA ocenił 64% areału kukurydzy jako dobre lub doskonałe, co oznacza spadek o 3 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim tygodniem. Udział upraw soi należących do dwóch najlepszych kategorii obniżył się o 2% do 63%. W obu przypadkach oceny były gorsze od oczekiwań.

Ceny zbóż lecą na łeb, na szyję

Za to poprawił się stan zasiewów pszenicy jarej.  Do 66% (z 59% tydzień wcześniej) wzrósł udział upraw dobrych i doskonałych. Jednocześnie zbiory pszenicy ozimej są zaawansowane w 54% i znacznie wyprzedzają średnią.

Andrzej Bąk
Źródło cen: www.barchart.com

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Farma Mleka wprowadzała konsumentów w błąd! UOKiK nałożył grzywnę

Nieprawdziwe informacje o skali działalności, nierealne plany na przyszłość – spółka Farma Mleka umyślnie wprowadzała konsumentów w błąd po to, aby zachęcić ich do...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,949ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE