Pożar stodoły na Opolszczyźnie. Kombajn i ciągnik poszły z dymem!

4 kwietnia 2022 roku w miejscowości Biadacz (pow. kluczborski, woj. opolskie) doszło do pożaru stodoły. Spaleniu uległ kombajn zbożowy i ciągnik siodłowy. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

Pożar stodoły na Opolszczyźnie. Kombajn i ciągnik poszły z dymem!
Pożar stodoły na Opolszczyźnie. Kombajn i ciągnik poszły z dymem! Fot.: KP PSP Kluczbork

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku o godzinie 9:45 odebrał zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Biadacz. Niezwłocznie do działań zadysponowano zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz lokalnych jednostek OSP.

Po przybyciu na miejsce akcji, kierujący działaniem ratowniczym w wyniku rozpoznania stwierdził, że cały obiekt jest już objęty rozwiniętym pożarem. Wewnątrz obiektu spaleniu uległ kombajn zbożowy oraz ciągnik siodłowy.

„Podczas prowadzonych działań, stwierdzono wewnątrz obiektu dwie butle z acetylenem oraz butlę z tlenem technicznym. Strażacy sprawili bezobsługowe stanowiska gaśnicze celem schładzania odnalezionych butli oraz wyznaczyli strefę niebezpieczną. Ostatecznie butle trafiły do zbiornika wodnego celem dalszego schładzania biernego” – relacjonuje asp. Łukasz Nowak oficer prasowy OKW PSP w Opolu

Działania prowadziło łącznie 15 zastępów PSP i OSP w sile 47 strażaków (w tym grupa operacyjna Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku).

Opracowanie: asp. Łukasz Nowak oficer prasowy OKW PSP w Opolu
Zdjęcia: KP PSP Kluczbork

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,943ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Stracił panowanie nad kierownicą i przewrócił traktor!

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło w okolicach Rymanowa Zdroju. 64-latek został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. W wyniku odniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł. 27...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE