Pożar w Kuskowie: 200 stogów słomy, 100 bel siana, 30 ton zboża poszło z dymem!

15 lutego 2023r. doszło do ogromnego pożaru stodoły w miejscowości Kuskowo gm. Przasnysz. Spłonęło 200 stogów słomy, 100 bel siana, 30 ton zboża oraz nawozy i narzędzia rolnicze. Na szczęście nikt nie ucierpiał. 

Pożar w Kuskowie: 200 stogów słomy, 100 bel siana, 30 ton zboża poszło z dymem!

15 lutego o godz. 08:14 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu, wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku stodoły w miejscowości Kuskowo gm. Przasnysz.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia straży pożarnej zastano drewnianą stodołę całkowicie objętą pożarem krytą blachą. Do budynku stodoły dostawiony był murowany garaż.

Ciągniki i sprzęt rolniczy uratowane

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej w obiekcie oraz podaniu prądów wody w obronie na murowany budynek garażowy w którym znajdowały się ciągniki i sprzęt rolniczy – pojazdy zostały wyprowadzone z zagrożonego budynku i uratowane.

Pożar w Kuskowie: 200 stogów słomy, 100 bel siana, 30 ton zboża poszło z dymem!

Wraz z drewnianą stodołą spłonęło 200 stogów słomy, 100 bel siana, 30 ton zboża oraz nawozy i narzędzia rolnicze. W pożarze nikt nie ucierpiał. Akcja trwała 5 godzin, brało w niej udział 11 zastępów straży pożarnej – poinformował mł. asp. Łukasz Grabowski z KP PSP w Przasnyszu.

W międzyczasie rozwinięto kolejne linie gaśnicze i podano prądy wody w natarciu na palący się obiekt stodoły, który się zawalił.

W trakcie działań na miejsce pożaru przybyły kolejne zastępy straży pożarnej wspierając działania ratowniczo – gaśnicze. Pożar został zlokalizowany i przygaszony.

Ogromny pożar kurnika w Baczynie

Następnie strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych elementów konstrukcji budynku i przelewaniu pogorzeliska wodą. Przy użyciu ciągnika rolniczego i ładowarki wyciągano bele słomy i siana ze sterty aż do całkowitego ugaszenia pożaru.

Opracował: asp. Sekuna Rafał.
Komenda Powiatowa PSP w Przasnyszu
Zdjęcia: KP PSP Przasnysz, OSP Bogate

 

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kukurydza – zabezpieczenie materiału siewnego

Okres jesienno-zimowy to tradycyjnie czas analiz, podsumowań oraz podejmowania decyzji dotyczących sposobu prowadzenia upraw w kolejnym sezonie. Niezadowalająca rentowność Nie lada zagwozdkę mają producenci kukurydzy. Rok...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics