Pożar w Kuskowie: 200 stogów słomy, 100 bel siana, 30 ton zboża poszło z dymem!

15 lutego 2023r. doszło do ogromnego pożaru stodoły w miejscowości Kuskowo gm. Przasnysz. Spłonęło 200 stogów słomy, 100 bel siana, 30 ton zboża oraz nawozy i narzędzia rolnicze. Na szczęście nikt nie ucierpiał. 

Pożar w Kuskowie: 200 stogów słomy, 100 bel siana, 30 ton zboża poszło z dymem!

15 lutego o godz. 08:14 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu, wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku stodoły w miejscowości Kuskowo gm. Przasnysz.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia straży pożarnej zastano drewnianą stodołę całkowicie objętą pożarem krytą blachą. Do budynku stodoły dostawiony był murowany garaż.

Ciągniki i sprzęt rolniczy uratowane

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej w obiekcie oraz podaniu prądów wody w obronie na murowany budynek garażowy w którym znajdowały się ciągniki i sprzęt rolniczy – pojazdy zostały wyprowadzone z zagrożonego budynku i uratowane.

Pożar w Kuskowie: 200 stogów słomy, 100 bel siana, 30 ton zboża poszło z dymem!

Wraz z drewnianą stodołą spłonęło 200 stogów słomy, 100 bel siana, 30 ton zboża oraz nawozy i narzędzia rolnicze. W pożarze nikt nie ucierpiał. Akcja trwała 5 godzin, brało w niej udział 11 zastępów straży pożarnej – poinformował mł. asp. Łukasz Grabowski z KP PSP w Przasnyszu.

W międzyczasie rozwinięto kolejne linie gaśnicze i podano prądy wody w natarciu na palący się obiekt stodoły, który się zawalił.

W trakcie działań na miejsce pożaru przybyły kolejne zastępy straży pożarnej wspierając działania ratowniczo – gaśnicze. Pożar został zlokalizowany i przygaszony.

Ogromny pożar kurnika w Baczynie

Następnie strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych elementów konstrukcji budynku i przelewaniu pogorzeliska wodą. Przy użyciu ciągnika rolniczego i ładowarki wyciągano bele słomy i siana ze sterty aż do całkowitego ugaszenia pożaru.

Opracował: asp. Sekuna Rafał.
Komenda Powiatowa PSP w Przasnyszu
Zdjęcia: KP PSP Przasnysz, OSP Bogate

 

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dofinansowanie do wykorzystania biometanu. Kto skorzysta?

Do 25 lipca 2024 r. trwają konsultacje projektu programu priorytetowego „Poprawa bezpieczeństwa energetycznego poprzez wykorzystanie biometanu”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics