Pracownicy ujawniają co dzieje się za murami ferm!

Ruszyła Kampania Stowarzyszenia Otwarte Klatki zachęcająca pracowników do anonimowych zgłoszeń nieprawidłowości na fermach.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki rozpoczęło nietypową kampanię billboardową, bo skierowaną do pracowników ferm przemysłowych i ubojni. Billboardy pojawiły się na terenie całej Polski, zachęcają pracowników do zgłaszania anonimowo wszelkich nieprawidłowości i zaniedbań związanych ze znęcaniem się nad zwierzętami, łamaniem praw pracowniczych oraz zagrożeniem bezpieczeństwa żywności.

Otwarte Klatki, oprócz anonimowości, gwarantują także wsparcie prawne

Podczas przeprowadzanych śledztw i interwencji aktywiści Otwartych Klatek wielokrotnie byli świadkami przypadków okrutnego traktowania zwierząt oraz łamania praw pracowniczych. Na fermach i w ubojniach pracują często imigranci ze wschodu – z Ukrainy, Białorusi, a nawet z Nepalu – dlatego billboardy są dwujęzyczne. Obcokrajowcom nie raz trudno jest walczyć o swoje prawa, ponieważ nie znają ich dobrze, są w obcym środowisku, często pracując bez umowy, dlatego Otwarte Klatki, oprócz anonimowości, gwarantują także wsparcie prawne.

Konsumenci nie są gotowi na wycofanie jaj klatkowych

Co ciekawe, kryminolożka Amy Fitzgerald z University of Windsor przeprowadziła badania, według których praca w ubojniach zwiększa szanse takich osób na popełnienie przestępstwa, może wzmagać agresję, przemoc domową oraz zwiększa szanse na uzależnienie od alkoholu i narkotyków. Nie powinno to dziwić, praca w ubojni jest bardzo obciążająca zarówno fizycznie (długie zmiany, urazy i kontuzje) jak i psychicznie. Pracownicy ferm i ubojni są często ofiarami systemu, na co zwracają uwagę Otwarte Klatki. Link do badania znajduje się tutaj (w jęz. angielskim): http://www.animalstudies.msu.edu/Slaughterhouses_and_Increased_Crime_Rates.pdf.

Oprócz badania powstały także książki, których autorami są aktywiści na rzecz praw zwierząt, np. „W kieracie ubojni” Ilony Rabizo czy „Polskie mięso” Jasia Kapeli. Autorzy zatrudnili się w różnych obszarach produkcji mięsnej, a w swoich książkach podzielili się swoimi doświadczeniami.

Źródło: Otwarte Klatki

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Uwaga! Pierwsze ognisko choroby niebieskiego języka w Polsce

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wołowie informuje, że w dniu 19 listopada 2024 r. na podstawie wyników badań otrzymanych z Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach, stwierdzono wystąpienie...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics