Premier: Rolnictwo jest kluczowym sektorem naszej gospodarki

Rolnictwo to kluczowy sektor naszej gospodarki narodowej – mówił w niedzielę w Trzebnicy (woj. dolnośląskie) premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu wziął udział w 40.Trzebnickim Święcie Sadów w woj. dolnośląskim. Podczas wydarzenia rolnicy, sadownicy oraz przedsiębiorcy prezentowali lokalne produkty i towary. We wspólnym świętowaniu wzięło udział ok. 15 tys. osób.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że jest po raz pierwszy w Trzebnicy na Święcie Sadów.

– Rozmawiałem z wojewodą dolnośląskim o zwycięstwie naszych siatkarzy z Hiszpanią i jestem pewien, że musieli oni zajadać przed meczem trzebnickie jabłka. Ligol, champion, gala to gatunki jabłek, które rozsławiają imię Polski na całym świecie, są naszymi najlepszymi ambasadorami marki polskiej – powiedział premier.

Podczas jubileuszowego święta, Mateusz Morawiecki podkreślił, że rolnictwo jest kluczowym sektorem gospodarki narodowej. Poinformował, że rząd przeznaczył w tym roku rekordową kwotę na rekompensatę suszy.

Premier odwiedził także liczne stoiska z regionalnymi produktami, rękodziełami lokalnych artystów, oraz stoiska z owocami z trzebnickich sadów.

Sady trzebnickie są jednym z największych zakładów produkcji owoców w Polsce.

oprac. Kamila Szałaj, fot. Adam Guz/KPRM

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

eleven + eleven =

Advertisement
Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,105ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Uwaga! Ciąg dalszy niebezpiecznych burz i upałów!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie dotyczące nadchodzących groźnych burz i upałów. Kulminacja niebezpiecznej pogody spodziewana jest na wieczór. Ulewny deszcz, grad i silny wiatr, w porywach...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE