Premier: Rolnictwo jest kluczowym sektorem naszej gospodarki

Rolnictwo to kluczowy sektor naszej gospodarki narodowej – mówił w niedzielę w Trzebnicy (woj. dolnośląskie) premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu wziął udział w 40.Trzebnickim Święcie Sadów w woj. dolnośląskim. Podczas wydarzenia rolnicy, sadownicy oraz przedsiębiorcy prezentowali lokalne produkty i towary. We wspólnym świętowaniu wzięło udział ok. 15 tys. osób.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że jest po raz pierwszy w Trzebnicy na Święcie Sadów.

– Rozmawiałem z wojewodą dolnośląskim o zwycięstwie naszych siatkarzy z Hiszpanią i jestem pewien, że musieli oni zajadać przed meczem trzebnickie jabłka. Ligol, champion, gala to gatunki jabłek, które rozsławiają imię Polski na całym świecie, są naszymi najlepszymi ambasadorami marki polskiej – powiedział premier.

Podczas jubileuszowego święta, Mateusz Morawiecki podkreślił, że rolnictwo jest kluczowym sektorem gospodarki narodowej. Poinformował, że rząd przeznaczył w tym roku rekordową kwotę na rekompensatę suszy.

Premier odwiedził także liczne stoiska z regionalnymi produktami, rękodziełami lokalnych artystów, oraz stoiska z owocami z trzebnickich sadów.

Sady trzebnickie są jednym z największych zakładów produkcji owoców w Polsce.

oprac. Kamila Szałaj, fot. Adam Guz/KPRM

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dramat na polu. Rozrzutnik wciągnął rolnika

Policjanci z Lubartowa wyjaśniają przyczyny i okoliczności nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło wczoraj w gminie Ostrówek. Podczas prac z użyciem rozrzutnika rolniczego śmierć poniósł...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,953ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE