Prezes ARiMR oskarżony o łapówkarstwo przegrał w sądzie

Daniel Obajtek, szef Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oskarżony o korupcję i liczne oszustwa przegrał we wtorek w sieradzkim sądzie. Obajtek domagał się zakończenia procesu, tymczasem sąd odrzucił wniosek o umorzenie postępowania. Prezes ARiMR pod koniec lutego będzie musiał stawić się na procesie.

 

\"rolnictwo,

 

Na Danielu Obajtku ciążą trzy zarzuty. W 2010 r. miał przyjąć 50 tys. zł łapówki w zamian za wpływ na wyniki przetargu na budowę kanalizacji. Ponadto mial narazić jedną z firm na stratę blisko 1,5 mln zł i wyłudzić niemal 800 tys. zł.

Ministrowi rolnictwa Krzysztofowi Jurgielowi nie przeszkodziło to jednak w powierzeniu obowiązków kierowania urzędem wypłacającym miliardy złotych osobie ze statusem „oskarżony”. W biurze prasowym resortu rolnictwa usłyszeliśmy, że "sytuacja w której znalazł się Pan Daniel Obajtek, nie wpłynie na realizację powierzonych mu zadań".

Kim jest nowy prezes?
Daniel Obajtek był do tej pory wójtem Pcimia. Funkcję tę pełnił nieprzerwanie od 2006 roku. Wcześniej był radnym Gminy Pcim i przewodniczącym Komisji Kultury Fizycznej i Sportu, Zdrowia, Oświaty oraz Spraw Socjalnych. Od 1995 roku przez 7 lat kierował zakładem przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Tytuł magistra uzyskał w ubiegłym roku w Wyższej Szkole Ochrony Środowiska w Radomiu na kierunku ochrona środowiska.

oprac. Kamila Szałaj

Redakcja AgroNews, fot. MRiRW

Źródło: Newsweek.pl, NaTemat.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Policjanci pomogli rannemu łabędziowi

Krótki pościg, schwytanie, udzielenie pomocy i opatrzenie rany, a następnie przewiezienie radiowozem do lecznicy – tak wyglądała nocna interwencja piaseckich policjantów, którzy pomogli rannemu...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics