Prezydent złożył deklarację rolnikom. Będzie weto?

Doroczne Dożynki Prezydenckie – wielkie święto rolników, w tym roku, ze względu na pandemią zorganizowano wyjątkowo na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.

Andrzej Duda podczas swojego wystąpienia odniósł się do dyskusji na temat ustawy o ochronie zwierząt, autorstwa PiS, którą w piątek przegłosował Sejm:

Podejmując decyzję w sprawie ustawy o ochronie zwierząt, będę miał na względzie kwestie humanitarnego traktowania i dobrostanu zwierząt, ale także byt i jakość życia polskich rolników – powiedział Prezydent Andrzej Duda podczas tej uroczystości.

Ogromnie ważne jest dla mnie, by zwierzęta były traktowane humanitarnie, alby żyły w jak najlepszych warunkach – mówił w trakcie Dożynek Prezydenckich Andrzej Duda. 

Na pierwszym miejscu jest byt rolnika

– Na pierwszym miejscu jest byt rolnika, jakość życia jego i jego rodziny – podkreślił prezydent i zadeklarował, że będzie miał to na względzie, gdy ustawa w ostatecznej postaci trafi na jego biurko –  podaje TVP INFO.

Chcę powiedzieć ze stanowczością, ale i w pewnym sensie z gniewem, że padło wiele nieprawdziwych słów, które nigdy nie powinny paść, szczególnie z ust osób, które na rolnictwie się nie znają, często nie widzieli, w jaki sposób realizowana jest hodowla zwierząt – powiedział prezydent.

Obiecuję z tego miejsca rolnikom, że gdy ustawa w ostatecznej postaci przyjdzie do mnie, będę przy tej decyzji miał na względzie kwestie humanitarnego traktowania zwierząt, ale będę miał także na względzie byt i jakość życia polskich rolników – podkreślił prezydent.

Oprac. na podstawie prezydent.pli TVP Info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here