Rotam – 70 lat w branży ochrony roślin

Początki działalności firmy Rotam na świecie sięgają 1950 r. Wówczas firma rozpoczęła swoją działalność w dwóch obszarach: Live Sciences (środki produkcji dla rolnictwa) oraz dystrybucja i sprzedaż detaliczna żywności.

Pierwszy rodzaj działalności został wyodrębniony z czasem w odrębną spółkę Rotam CropSciences Ltd., z siedzibą w Hongkongu i zakładami produkcyjnymi m.in. na Tajwanie, w Hongkongu, a potem w Kanadzie. W roku 1991 powstała także w Hongkongu firma Rotam Agrochemical Company Ltd., a w 2009 r. Rotam Global AgroSciences Ltd., jako holding firm, która notowana jest obecnie na giełdzie. Zajmuje się ona badaniami, rozwojem, produkcją i sprzedażą środków ochrony roślin oraz biostymulatorów na rynkach zagranicznych, m.in. w obu Amerykach, Europie, Azji i Afryce. Dostarcza ona lokalnym plantatorom w różnych rejonach świata z udziałem międzynarodowych i lokalnych dystrybutorów, innowacyjne środki do ochrony i biostymulacji wielu upraw, w różnych segmentach produkcji. Dzięki szerokiej gamie produktów, w tym – herbicydów, insektycydów, fungicydów, regulatorów wzrostu i biostymulatorów – Rotam pomaga producentom w ekonomicznym maksymalizowaniu potencjału ich gospodarstw.

Innowacyjność i bardzo wysoka jakość

Obecnie działalność Life Sciences jest podstawową działalnością Grupy Rotam, i pracuje na jej rzecz prawie 1000 osób na świecie. Pozostała część grupy zajmuje się m.in. produkcją farmaceutyków, leków weterynaryjnych i opakowań. Aktualnie Rotam Group składa się z czterdziestu firm prowadzących działalność na całym świecie. Siedziba Grupy znajduje się w Vancouver w Kanadzie. Cechą, która zdecydowanie wyróżnia produkty firmy Rotam, także te dla rolnictwa, jest ich innowacyjność i bardzo wysoka jakość.

Budynki produkcyjne i biurowe firmy ROTAM w Hongkongu

W Europie firma Rotam (Rotam Agrochemical Europe Ltd.) pojawiła się dopiero w 2008 r. otwierając swoje biuro w Wielkiej Brytanii. W kolejnych latach spółki założono także we Francji, Turcji, Niemczech. Na terenie naszego kraju sprzedaż produktów Rotam prowadzona jest za pośrednictwem firm dystrybucyjnych. Lista zarejestrowanych w Polsce i sprzedawanych środków ochrony roślin obejmuje obecnie 28 produktów. Są to produkty przeznaczone dla rolnictwa i ogrodnictwa, w tym herbicydy, fungicydy i akarycydy.

Wszystkich zainteresowanych rolników, zachęcamy do odwiedzenia naszej nowej polskiej strony internetowej, na której znajdziecie Państwo podstawowe informacje o oferowanych przez nas w Polsce produktach. Serdecznie zapraszamy do odzwiedzenia nas na www.rotampoland.com i do kontaktu mailowego oraz telefonicznego (namiary są w zakładce kontakt właśnie na stronie internetowej).

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

siedemnaście − 1 =

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,873ObserwującyObserwuj
7,090SubskrybującySubskrybuj

Osobówką wjechał w pług podczepiony do ciągnika

W Pawłowicach na drodze DK-81 doszło do wypadku drogowego. Samochód osobowy marki Ford uderzył w pług podczepiony do ciągnika rolniczego. Poszkodowani trafili do Szpitala...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE