Próbny dój w czasach zarazy – Jest bezpieczny

Próbny dój odbył się w moim gospodarstwie po wcześniejszej konsultacji telefonicznej – mówi Piotr Jarmocik z Waniewa w woj. podlaskim. Hodowca podkreśla, że zootechnik przestrzegał procedur w związku z epidemią i był dobrze przygotowany.

Bez wyników to takie „ślepe” zarządzanie  stadem

– Potrzebowałem udoju i wyników badań mleka, ponieważ zmieniłem paszę i chciałem sprawdzić jakie to przyniosło efekty. Muszę mieć aktualne wyniki, żeby dyskutować o nich z doradcą żywieniowym. Poza tym bez wyników to takie „ślepe” zarządzanie  stadem – dodaje producent mleka.

– Bałem się trochę bo doję z rodzicami i kontakt z osobą z zewnątrz to jednak narażanie ich na dodatkowe ryzyko – dodaje.

Zasady higieny i bezpieczeństwa

– Nasza pani zootechnik ubrała się w ochronny strój, zdezynfekowała aparaty swoje i nasze i przystąpiliśmy do udoju. Cały próbny udój odbył się sprawnie i bezpiecznie. Był jeden minus – nie mogliśmy, tak jak zwykle przy śniadaniu, podyskutować na tematy merytoryczne ponieważ dla naszego i swojego bezpieczeństwa zootechniczka nie weszła do mieszkania. Mamy nadzieję, że nadrobimy to po tym całym koronawirusie – mówi.

Nietypowa pomoc naukowa. Studenci będą doić krowę z włókna szklanego

Producent mleka podkreśla, że nikt z osób przyjeżdżających do gospodarstwa nie zadbał tak o zasady higieny i bezpieczeństwa jak zootechnik z Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Źródło: http://pfhb.pl/

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kontrakty na zboża i oleiste znów na minusie

Przedświąteczny tydzień przynosi korektę spadkową wcześniejszych wzrostów na giełdowym rynku zbóż i oleistych. Czwartek jest ostatnią w tym tygodniu sesją w Chicago i Paryżu....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics