Producenci domagają się uboju rytualnego – wielka manifestacja w Warszawie

Związek „Polskie Mięso” organizuje manifestację popierającą wprowadzenie przepisów zezwalających na ubój rytualny w Polsce. W manifestacji wezmą udział również rolnicy z izb rolniczych. Zapraszamy do przyłączenia się!
 
 

\"\"
 

 

Wszystkie autokary, które przyjadą na manifestację MUSZĄ stawić się do GODZ. 10.00 na Torwarze z widoczną kartką A4 z napisem „Polskie Mięso”, co zapewni bezpłatny parking przy Torwarze. Przemarsz planowany jest na godz. 10.30. Manifestacja przejdzie ulicami: Łazienkowską-Myśliwiecką-Górnośląską-Wiejską (SEJM RP)-Plac Trzech Krzyży-Hożą-Kruczą-Wspólną (Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi)-Kruczą-Hożą-Plac Trzech Krzyży-Wiejską-Jana Matejki-Alejami Ujazdowskimi (Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)-Aleją Armii Ludowej-Łazienkowską (Torwar)

Czytaj także:
Polski drób bez zabronionych antybiotyków!
Raport z działań poligonu taktycznego i doświadczalnego Chemirol
Co zrobi KE w sprawie neonikotynoidów? Drugie głosowanie bez kwalifkowanej większości

Manifestacja ma na celu pokazanie trudnej sytuacji branży mięsnej i zwrócenie uwagi na rangę problemu. Jest to ostatnia szansa przed planowanym na 10-12 lipca głosowaniem w Sejmie nad zmianą ustawy  ochronie zwierząt, która przywraca ubój rytualny. Ubój religijny dozwolony jest w 22 krajach, dlatego też polski eksport mięsa pozyskiwanego z uboju rytualnego zostanie przejęty przez inne europejskie rynki, pozbawiając nasz kraj zysków i miejsc pracy.

To ostatni moment na przekonanie Polaków i Posłów do poparcia uboju rytualnego – zapraszamy do udziału!

Źródło: Krajowa Rada Izb Rolniczych
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here