Producenci trzody chlewnej i hodowcy ryb złożyli wnioski. ARiMR podała pierwsze dane

14 grudnia zakończyło się przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy od producentów trzody chlewnej z terenów objętych programem bioasekuracji.

 

\"rolnictwo,

 

Od 10 do 14 grudnia 2015 r. producenci trzody chlewnej z obszaru objętego programem bioasekuracji oraz hodowcy ryb słodkowodnych, którzy ponieśli straty w wyniku suszy, mogli składać wnioski o pomoc w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ze wstępnych danych, które spłynęły do ARiMR z biur powiatowych wynika, że w tym czasie hodowcy ryb słodkowodnych, którzy ponieśli straty w wyniku suszy, złożyli 340 wniosków, w których ubiegają się o przyznanie pomocy w wysokości 7,2 mln zł. Natomiast producenci trzody chlewnej z obszaru objętego programem bioasekuracji złożyli w biurach powiatowych w Augustowie, Białymstoku, Sejnach i Sokółce 16 wniosków o przyznanie wsparcia na kwotę 5,2 tys. zł. Nie są to dane ostateczne i mogą one ulec zmianie.

Tak krótki termin przyjmowania wniosków wynikał z dwóch przyczyn. Po pierwsze ARiMR mogła rozpocząć nabór wniosków o takie wsparcie dzień po publikacji w Dzienniku Ustaw znowelizowanego  rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego zakres i sposób realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a nastąpiło to 9 grudnia (otwórz). Po drugie zaś Agencja chce jak najszybciej wypłacić poszkodowanym pomoc finansową, a całą operację zakończyć do 31 grudnia 2015 r.

Redakcja AgroNews, fot. flickr.com/Sarahem CC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here