Prognoza pogody na weekend

Koniec tygodnia przyniesie pogodę zimową z opadami śniegu, zdecydowanie ujemnymi temperaturami w nocy i lekko ujemnymi lub w okolicach zera w dzień. W niedzielę na zachodzie zacznie się ocieplenie, na wschodzie nadal zimowo.

Sobota (22 stycznia)

Sytuacja baryczna dla Polski
W Polsce wschodniej pogodę kształtować będzie wypełniający się niż z ośrodkiem nad Rosją,  zachód kraju będzie w zasięgu rozległego wyżu z centrum w rejonie Wysp Brytyjskich. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza pochodzenia arktycznego. Ciśnienie będzie rosło. Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego
Zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, na krańcach zachodnich możliwe w opady marznące i powodujące gołoledź.
Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, na wschodzie wybrzeża w porywach od 55 km/h do 70 km/h, północno-zachodni.

Gdańsk 1°C
Koszalin 1°C
Szczecin 2°C

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego 
Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami, zwłaszcza
na zachodzie, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -3°C do 1°C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, początkowo na północnym zachodzie osiągający 65 km/h, północny i północno-zachodni, lokalnie powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Olsztyn -1°C
Suwałki -3°C
Białystok -2°C

Prognoza pogody dla województwa wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego 
Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i północy regionu przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C do 1°C. Miejscami oblodzenie nawierzchni dróg. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Poznań 0°C
Gorzów Wlkp. 0°C
Toruń -1°C
Kalisz -1°C
Bydgoszcz -1°C
Zielona Góra 0°C

Prognoza pogody dla województwa mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego 
Zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni.

Warszawa -1°C
Łódź -2°C
Lublin -2°C

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego 
Zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4°C do 1°C, w rejonach podgórskich od -6°C do -3°C, wysoko w górach od -11°C do -7°C. Wiatr umiarkowany, początkowo porywisty, północno-zachodni. W Sudetach wiatr bardzo silny, od 50 km/h do 65 km/h, w porywach do 80 km/h, w Beskidach porywy do 60 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Wrocław 0°C
Jelenia Góra -1°C
Legnica 0°C
Opole -1°C
Katowice -2°C
Częstochowa -2°C

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu, przyrost pokrywy śnieżnej w górach o około 5 cm. Temperatura maksymalna od -4°C do -1°C, w rejonach podgórskich od -7°C do -4°C, na szczytach Tatr około -16°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północnozachodni. Wysoko w górach porywy do 65 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Kraków -1°C
Kielce -2°C
Rzeszów -2°C
Zakopane -6°C

Niedziela (23 stycznia)

Sytuacja baryczna dla Polski
Polska będzie w zasięgu wyżu znad Wysp Brytyjskich. Na wschodzie kraju utrzyma się chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, nad dzielnice zachodnie napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie rosło.

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego 
Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, na zachodzie także deszczu oraz lokalnie opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od 0°C do 4°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

Gdańsk 1°C
Koszalin 2°C
Szczecin 3°C

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego 
Zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Miejscami słabe, przelotne opady śniegu.
Temperatura maksymalna od -4°C do -1°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków północnych.

Olsztyn -1°C
Suwałki -4°C
Białystok -3°C

Prognoza pogody dla województwa wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego 
Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami mgła. Temperatura maksymalna od -1°C do 2°C. Wiatr słaby, zmienny.

Poznań 1°C
Gorzów Wlkp. 1°C
Toruń 1°C
Kalisz 0°C
Bydgoszcz 1°C
Zielona Góra 2°C

Prognoza pogody dla województwa mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego 
Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Na krańcach zachodnich także opady deszczu ze śniegiem oraz marznącej mżawki powodującej gołoledź. Temperatura maksymalna od -4°C na wschodzie do 1°C na zachodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Warszawa 0°C
Łódź -1°C
Lublin -4°C

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego 
Zachmurzenie duże. Miejscami, głównie w południowej połowie regionu opady śniegu.
Temperatura maksymalna od -2°C do 1°C, w rejonach podgórskich Beskidów od -5°C do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Wrocław 0°C
Jelenia Góra -1°C
Legnica 0°C
Opole 0°C
Katowice -1°C
Częstochowa -1°C

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego 
Zachmurzenie duże. Opady śniegu. Temperatura maksymalna od -3°C do 0°C, w rejonach podgórskich od -6°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Kraków -1°C
Kielce -1°C
Rzeszów -2°C
Zakopane -5°C

Źródło: IMGW

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,941ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Wnioski na modernizację gospodarstw wydłużone o miesiąc

Do 27 czerwca 2022 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o wsparcie finansowe na „Modernizację gospodarstw rolnych” w dwóch obszarach – rozwój...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE