Program promujący zdrowe odżywianie również w przedszkolu!

„5 PORCJI WARZYW, OWOCÓW LUB SOKU” W PRZEDSZKOLU

Akcja edukacyjna „5 porcji warzyw, owoców lub soku”, czyli kampanii trwającej od 2012 roku, której celem jest propagowanie zarówno wśród dorosłych jak i dzieci spożywania 5 porcji warzyw, owoców lub soku dziennie, wkroczyła do polskich przedszkoli – informuje FAMMU/FAPA.

Kampania informacyjna dla dzieci młodszych rozpoczęła się w marcu bieżącego roku i potrwa do końca roku szkolnego. Prowadzony program edukacyjny zakłada kontakt z przedszkolami, współpracę w zakresie merytorycznym, dostarczenie materiałów edukacyjnych, potwierdzanie certyfikatami udziału przedszkoli w akcji, a także konkurs plastyczny z atrakcyjnymi dla placówek nagrodami.

 

\"Program

 

Podczas prowadzonych rozmów informacyjnych do udziału w akcji zgłosiło się w Polsce 1500 placówek przedszkolnych oraz 400 przedszkoli w Rumunii. Zainicjowanie programu edukacyjnego „5 porcji warzyw, owoców lub soku” w placówkach przedszkolnych ma zachęcić do podejmowania działań edukacyjnych skierowanych do najmłodszych w zakresie propagowania prawidłowego odżywiania.

Czytaj także:
Unijne standardy owoców i warzyw
Które warzywa jemy najchętniej?

Uczęszczające do przedszkoli dzieci z łatwością przyswajają nowe informacje – w ten sposób poprzez atrakcyjne materiały edukacyjne można kształtować właściwe nawyki żywieniowe na całe dorosłe życie. Idea zorganizowania akcji edukacyjnych w przedszkolach to wniosek płynący z badań i obserwacji maluchów, jedzących nadal zbyt mało owoców i warzyw, które są elementem prawidłowego sposobu żywienia.

Różnorodne sposoby „przemycania” porcji warzywno-owocowych do codziennej diety dzieci to dowód rosnącej świadomości i determinacji rodziców.

Źródło: FAMMU/FAPA
Redakcja AgroNews, fot.:sxc
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here