Sposób na sukces – laureaci nagrodzeni!

Nowe spojrzenie na możliwość wykorzystania lokalnego potencjału w postaci posiadanych zasobów i istniejącej tradycji to nic innego, jak idealny sposób na sukces. Podejście takie idealnie koresponduje z aktualnymi potrzebami rynkowymi, a jego zwolennikami są niewątpliwie laureaci konkursu "Sposób na Sukces".

 

\"\"

 

24 czerwca br. w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom i wyróżnionym w XIII edycji konkursu Sposób na Sukces, na najlepsze przedsięwzięcia gospodarcze i społeczne na obszarach wiejskich, której celem była między innymi promocja Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Uczestniczyła w niej podsekretarz stanu Zofia Szalczyk, która podkreśliła konieczność popularyzowania tego typu inicjatyw. – Pełnia idei konkursu będzie dopiero wówczas spełniona, gdy będą Państwo dzielić się swoimi sukcesami z sąsiadami i innymi firmami, z którymi współpracujecie – podkreśliła w słowie skierowanym do laureatów wiceminister rolnictwa.

 

\"\"

 

Konkurs Sposób na Sukces zorganizowało Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisława Kalemby.

Podczas poniedziałkowej uroczystości nagrodzono szesnaście podmiotów – przedsiębiorców, a także organizacje i instytucje działające na obszarach wiejskich i w miastach liczących nie więcej niż 20 tysięcy mieszkańców. Finaliści konkursu otrzymali dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe, które w imieniu ministra Stanisława Kalemby wręczyła Zofia Szalczyk.

 

\"\"

 

Ideą konkursu jest szeroko rozumiana promocja aktywnych postaw, dzięki którym powstają nowe miejsca pracy na obszarach wiejskich. Laureaci konkursu realizując swoje pomysły, przyczyniają się do rozwoju lokalnych społeczności i są jednocześnie wzorcowym przykładem efektywnego wykorzystania zewnętrznych źródeł finansowania, w tym przede wszystkim środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Dzięki wsparciu finansowemu PROW 2007-2013 możliwy jest rozwój nagradzanych w konkursu Sposób na Sukces przedsięwzięć.

Źródło i fot.: MRiRW
Redakcja Agro News

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here