Przejazdy kombajnami po drogach publicznych. Czy będzie zmiana przepisów?

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do Ministra Infrastruktury Alvina Gajadhura o zmianę przepisów o ruchu drogowym umożliwiającym poruszanie się drogami publicznymi kombajnami zbożowymi o szerokości powyżej 3,5 m bez zamontowanego hedera.

Przejazdy kombajnami po drogach publicznych. Czy będzie zmiana przepisów

Obecnie, zgodnie z istniejącymi uregulowaniami, poruszanie się takimi pojazdami wymaga uzyskania zgody. Niestety, ten proces narzuca rolnikom dodatkowe ograniczenia, a w szczególności konieczność określenia dokładnej godziny, daty oraz trasy, którą planują podróżować. Takie wymogi utrudniają elastyczne dostosowanie się do zmieniających się warunków pogodowych i innych czynników wpływających na prace polowe.

„Wobec powyższego wnioskujemy do Pana Ministra o zmianę przepisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, tak aby osiągnąć możliwie najbardziej sprzyjające warunków dla rolników w zakresie poruszania się kombajnami zbożowymi” -argumentuje Krajowa Rada Izb Rolniczych.

Pismo KRIR >>>

Źródło: KRIR

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Uwaga rolnicy! Nowa metoda oszustów – działają metodą na pracownika PIP!

Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim na wniosek Prokuratury zastosował tymczasowe aresztowania wobec 57- latka i 55- latka z Warszawy. Mężczyźni podając się za...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics