Przetwórcy mleka z Polski i Ukrainy apelują do władz o otworzenie granicy

Polski i Ukraiński sektor mleczarski wspólnie apeluje do rządów: Zamiast wylewać mleko – szukamy porozumienia. Zamiast ze sobą walczyć – szukamy rozwiązań. Zamiast burzyć – budujemy mosty dla robienia biznesu.

Przetwórcy mleka z Polski i Ukrainy apelują do władz o otworzenie granic

29 lutego w siedzibie Polskiej Izby Mleka w Białymstoku spotkali się Agnieszka Maliszewska – Dyrektor Biura Polskiej Izby Mleka oraz przedstawiciele Związku Przedsiębiorstw Mleczarskich Ukrainy na czele z Arsenem Didurem – Dyrektorem Wykonawczym Stowarzyszenia.

We wspólnie wypracowanym dokumencie Związek Przedsiębiorstw Mleczarskich Ukrainy i Polska Izba Mleka po raz kolejny apelują do administracji rządowej po obu stronach granicy o podjęcie konstruktywnego dialogu w zakresie zakończenia sporu na granicy Polski i Ukrainy.

W dokumencie obie strony podkreślają, że Ukraina jest dziś jednym z czołowych, pozaunijnych odbiorcą polskich produktów mlecznych, a saldo dodatnie dla polskich eksporterów w wymianie handlowej pomiędzy PL a Ukrainą wynosi ponad 97 mln euro.

„Jesteśmy zainteresowani kontynuacją tej współpracy, by zapewnić ukraińskim konsumentom polskie produkty mleczarskie, a rolnikom stabilne ceny płacone za mleko” – napisano w komunikacie.

Apelujemy do rządów Ukrainy i Polski o uwzględnienie specyfiki handlu produktami mleczarskimi między naszymi krajami. Chcemy ze sobą współpracować, chcemy tworzyć dobry klimat do współpracy po obu stronach granicy”– dodają.

Źródło: PIM

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wędzone jabłko sechlońskie z oznaczeniem ChOG

Nazwa „wędzone jabłko sechlońskie” 9 kwietnia 2024 r. została zarejestrowana przez Komisję Europejską jako Chronione Oznaczenie Geograficzne w rejestrze chronionych nazw pochodzenia i chronionych...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics