Przewodnicząca KE dziękuje rolnikom i obiecuje pomoc

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podziękowała rolnikom za zapewnienie żywności w sklepach. Zapewniła, że będzie ich wspierać w związku z epidemią koronawirusa.

Ursula von der Leyen, pomoc dla rolników, Komisja Europejska

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przypominała, że KE na początku obecnego kryzysu podjęła środki w celu zapewnienia przepływu towarów, w tym żywności, na jednolitym rynku. Zapewniła też, że pracownicy sezonowi mogą nadal podróżować do innych krajów, aby sadzić lub zbierać plony. Jednocześnie podziękowała rolnikom za ich pracę.

– Chciałbym podziękować naszym rolnikom, którzy dbają o dostępność żywności w naszych sklepach. I jestem wdzięczna tysiącom europejskich obywateli, którzy zgłaszają się na ochotnika do pomocy w tegorocznych żniwach. To wspaniały przykład solidarności europejskiej, ale rolnicy potrzebują więcej pomocy – oświadczyła przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. I zapewniła, że rolnikom będzie udzielone wsparcie.

-Damy rolnikom więcej czasu na złożenie wniosków o płatności bezpośrednie i płatności na rozwój obszarów wiejskich. Wkrótce zwiększymy zaliczki na te płatności, aby dać im więcej gotówki z góry na opłacenie rachunków, a także uprościć niektóre wymogi administracyjne dla rolników i administracji krajowych – mówiła von der Leyen.

oprac. Kamila Szałaj, fot. KE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here