PSL: Nie dla Centralnego Portu Komunikacyjnego!

Nie ma zgody, by mityczne inwestycje rządu PiS były forsowane kosztem niszczenia potencjału regionalnych portów lotniczych, które wpływają na rozwój wspólnot lokalnych. To jest nieuczciwe, nieprofesjonalne i karygodne – przedstawił stanowisko Koalicji Polskiej w sprawie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego poseł Ireneusz Raś.

PSL: Nie dla Centralnego Portu Komunikacyjnego!

Megalomański sposób sprawowania władzy przez Prawo i Sprawiedliwość najlepiej symbolizuje idea budowy Centralnego portu Komunikacyjnego, która zrodziła się już w 2017 roku. Przyjęta wówczas koncepcja rekomenduje zabezpieczenie terenu o powierzchni nie mniejszej niż 3000 hektarów, a obszar ograniczonego użytkowania nie mniejszy niż 6000 hektarów w sporym stopniu obejmujący tereny Gminy Baranów. Sama wizja inwestycji i wywłaszczania mieszkańców spowodowała fale protestów. W ramach inwestycji planowany jest tzw. komponent lotniskowy, kolejowy oraz inwestycje towarzyszące miedzy innymi przebudowa autostrady A2.

Nikt z parlamentarzystów, którym leży na sercu dobro wydatków publicznych nie może głosować za nowymi rozwiązaniami ws. CPK. Rząd PiS miał dużo czasu, a nie umiał przekonać do niego wspólnot społecznych i samorządowych. Nie ma zgody na przymuszanie.– argumentował swoje stanowisko poseł Raś.

-Dziś w Sejmie będzie procedowany rządowy projekt o usprawnieniu procesu inwestycyjnego CPK. Koalicja Polska jest za odrzuceniem go w całości – jest niezgodny z konstytucyjnym prawem do własności. To działanie szkodliwe. Rząd PiS chce jak najszybciej przeforsować nowe rozwiązania dotyczące CPK. Kosztem samorządów i kosztem praw Polaków zwiększa się uprawnienia pełnomocnika ds Centralnego Portu Komunikacyjnego ministra Horały. Jesteśmy przeciwni tym rozwiązaniom– trafnie punktuje rządzących poseł Bożena Żelazowska, która uzyskała mandat z okręgu, którego częścią jest Gmina Baranów.

Póki co największym sukcesem rządzących w ramach opisywanej inwestycji jest utworzenie dedykowanej do niej spółki skarbu państwa, gdzie zatrudnienie znalazło wiele osób nominowanych przez PiS nazywanych tłustymi kotami – czytamy na stronie PSL.

Źródło: PSL

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Są pierwsze pozytywne sygnały. Ceny w skupach rosną!

W krajach unijnych pojawiły się kolejne pozytywne sygnały rynkowe. Uczestnicy rynku przewidują poprawę sytuacji rynkowej w II połowie 2022 r. na skutek spadku pogłowia...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE