Resort rolnictwa: powstanie zespół doradczy ds. pszczelarstwa

Na wczorajszym spotkaniu szefa resortu rolnictwa Krzysztofa Jurgiela z działaczami Polskiego Związku Pszczelarstwa zdecydowano o powołaniu zespołu doradczego ds. pszczelarstwa przy ministrze rolnictwa – poinformowało w środę biuro prasowe ministerstwa rolnictwa.

 

\"rolnictwo,

 

Celem spotkania, zorganizowanego z inicjatywy pszczelarzy, było przedstawienie problemów, które zdaniem zainteresowanych, nie zostały dotychczas rozwiązane.

Podczas spotkania zapadła decyzja o powołaniu zespołu doradczego przy Ministrze Rolnictwa i Rozwoju Wsi, którego zadanie polegałoby na kreowaniu polityki państwa w zakresie pszczelarstwa. Ponadto zespół miałby zająć się działaniami mającymi na celu uregulowanie importu miodu. Do jego zadań należałoby także zidentyfikowanie problemów, wynikających ze stosowania niektórych środków ochrony roślin oraz niektórych leków weterynaryjnych. Ponadto pszczelarze mieliby się zająć ustawą o społeczno-zawodowych organizacjach rolników, na podstawie której działa Polski Związek Pszczelarski.

Poruszane przez przedstawicieli pszczelarzy zagadnienia spotkały się ze zrozumieniem ze strony szefa resortu rolnictwa, który zadeklarował dialog i współpracę w rozwiązywaniu problemów.

− Pierwszym krokiem na tej drodze będzie powołanie zespołu roboczego, którego celem będzie analiza sytuacji w pszczelarstwie oraz przygotowanie propozycji rozwiązań problemów występujących w tym sektorze − podkreślił Krzysztof Jurgiel.

Przedstawiciele pszczelarzy zobowiązali się do przedstawienia propozycji osób, które mogłyby uczestniczyć w pracach zespołu.

Kamil Szałaj

Redakcja AgroNews,
fot.:pixabay.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here