Rolnicy holenderscy walczą z bandycką polityką UE, a państwo każe do nich strzelać

W Holandii trwa wielka akcja protestacyjna rolników i rybaków. Farmerzy nie zgadzają się na politykę Unii Europejskiej ograniczającą emisję tlenku azotu. W sklepach zaczyna brakować warzyw i nabiału.

Rolnicy holenderscy walczą z bandycką polityką UE, a państwo każe do nich strzelać fot. Twitter

Rolnicy blokują supermarkety i centra dystrybucji m.in. sieci LIDL i ALDI, a rybacy poblokowali niektóre porty i kanały przepływowe. Rolnicy dążą do tego aby holenderski rząd odrzucił swoją strategię, obniżającą w 2030 roku emisję zanieczyszczeń azotu i amoniaku do 50% w kraju i o 70 % na terenach rolniczych.

Protestujący walczą o równość w traktowaniu. Uważają, że są dyskryminowani i nakładane są na nich największe ograniczenia. Lotnictwo czy budownictwo również przyczyniają się do zanieczyszczeń środowiska, ale na te branże nikt nie nakłada takich obostrzeń.

Holenderscy rolnicy nie chcą pozwolić na kolejne likwidacje gospodarstw. Wyjeżdżają masowo na ulice miast, miasteczek i wiosek – palą bele słomy pod urzędami, wylewają gnojowice.

Holendrski Rząd potępia protesty rolników, a policja kieruje w stronę rolników pistolety.

Holenderscy rolnicy się nie wycofają. Grożą, że zablokują lotniska, drogi, autostrady i miasta w całym kraju. Pod urzędami wylewana jest gnojówka.

W Holandii zapowiada się poważna konfrontacja i wszyscy rolnicy w Unii Europejskiej powinni się temu bacznie przyglądać bo są następni w kolejce do golenia przez klimatycznych eko terrorystów – podaje portal zmianynaziemi.pl

AM/Redakcja AgroNews

 

 

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dramat na polu. Rozrzutnik wciągnął rolnika

Policjanci z Lubartowa wyjaśniają przyczyny i okoliczności nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło wczoraj w gminie Ostrówek. Podczas prac z użyciem rozrzutnika rolniczego śmierć poniósł...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,953ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE