Rolnicy nie wierzą w obietnice Telusa. Dziś rusza protest w Hrubieszowie

Rolnicy nie wierzą w kolejne obietnice nowego ministra. Desperacja gospodarzy sięgnęła zenitu i nie ustąpią! Dziś o 10:00 w Hrubieszowie rusza protest.

Rolnicy nie wierzą w obietnice Telusa. Dziś rusza protest w Hrubieszowie

„Po wczorajszym spotkaniu z ministrem Telusem nie mamy wyjścia. Kolejny raz nasłuchaliśmy się obietnic i okrągłych słów z których nic nie wynika. Od ciągłego powtarzania tego samego świat się nie zmienia. Zboże i inne produkty rolno-spożywcze z Ukrainy zaleją nasz rynek – jedynym rozwiązaniem jest jak najszybsze przywrócenia ceł. Tego się domagamy”powiedział po spotkaniu z ministrem rolnictwa w Rakołupach Dużych koło Chełma lidrer AgroUnii Michał Kołodziejczak.

Napocil się nowy minister. To dlatego że do tej pory nic nie zrobił będąc blisko rządu. Nowy minister NIE WIE czy dokumenty o przywrócenie cła zostały wysłane. Marne tłumaczenia – dodaje Kołodziejczak.

Robert Telus na granicy w Dorohusku. Co dalej ze zbożem z Ukrainy?

Agrounia odwoła kolejnego ministra

Jak stwierdził lider rolniczej organizacji, „Agrounia przetrwała, odwołała czterech ministrów. – Odwołamy i tego, który się kompletnie na niczym nie zna. Chcą rolników znów wyprowadzić w pole. Już widzę jak minister Telus będzie chciał rolników zneutralizować, wyprowadzić w pole byle dotrwać do wyborów. A przed wyborami zrobić to, co mówił komisarz UE Janusz Wojciechowski w Jasionce: zasypać wieś pieniędzmi byle wybory się udały mówił Michał Kołodziejczak w „Poranku Radia TOK FM”.

AM/Redakcja AgroNews

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Grypa ptaków w Zachodniopomorskim. Ponad 100 tysięcy indyków do utylizacji

Główny Lekarz Weterynarii poinformował o stwierdzeniu 2 ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) podtypu H5N1u drobiu na podstawie wyników badań laboratoryjnych z dnia 7...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics