Rolnicy o zaliczkach: ARiMR robi nas w balona

ARiMR chwali się, że wypłaciła już wszystkie zaliczki, a na konta rolników trafiło ponad 9,18 mld zł na kontach rolników. Tymczasem docierają do nas informacje, że jeszcze nie wszyscy otrzymali pieniądze. Wielu rolników skarży się również, że zamiast spodziewanych 70 proc. kwoty dopłat, Agencja przelała im zaledwie 3 proc…

rolnictwo, portal rolny, prow, pomoc unijna dla rolników, prow 2014-2020, WPR, dopłaty bezpośrednie

Jednym z takich rolników, którzy dostali bardzo niską zaliczkę jest Paweł Wieczorek – gospodarz z Wielkopolski. Alarmuje on na Facebooku, że z obiecanych 70 proc. ARiMR przelała mu jedynie 3 proc. Okazuje się, że takich osób jest więcej. Do naszej redakcji również docierają informacje, że część gospodarzy otrzymała zaliczki w dużo niższej wysokości.

Paweł Wieczorek czuje się oszukany przez urzędników, dlatego zamierza wraz z innymi rolnikami złożyć petycję w tej sprawie.

– Agencja robi nas w balona, a ja jestem ciekaw jak wielu jest takich rolników. Dla tego utworzyliśmy petycję w sprawie zaniechania tych oszustw jakby ktoś chciał się podpisać to zapraszam – pisze na Paweł Wieczorek.


A jak jest u Was z zaliczkami? Dostaliście? A może już dopłaty wpłynęły? Podzielcie się w komentarzu.

Kamila Szałaj, fot. ARiMR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here