Rolnicy obradowali w Gródkach. Zjazd Lubelskiego OPZZRiOR

 – Rolnicy muszą aktywnie włączyć się do działalności społeczno-politycznej, po doświadczeniach z blokad widzimy bowiem, że rządzący wolą przeczekiwać nasze protesty i nie zamierzają dotrzymywać nawet publicznie ogłaszanych zobowiązań – mówił Sławomir Izdebski, krajowy przewodniczący OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych do delegatów obradującego 9 maja w Gródkach (gm. Turobin, pow. biłgorajski) zjazdu wojewódzkiego organizacji.

 

\"rolnictwo,

Działacze OPZZRiOR przed Kancelarią Premiera, kwiecień 2015 r.

120 delegatów reprezentujących wszystkie powiaty Lubelszczyzny przyjęło Apel do Rolników o aktywny udział w niedzielnych wyborach prezydenckich, jak również w rozpisanych na 31. maja wyborach do Izb Rolniczych, a także o budowę szerokiego, antysystemowego Ruchu Społecznego RP do jesiennych wyborów parlamentarnych.
 
Wybrane zostały nowe władze regionalne OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych. Przewodniczącym został Paweł Dmitruk (Radzyń Podlaski), a wiceprzewodniczącymi Konrad Rękas (Chełm) i Andrzej Madej (Biłgoraj). Dotychczasowy przewodniczący – Leszek Barwiński (Puławy) został wiceprzewodniczącym Zarządu Krajowego Związku.
 
W dyskusji poruszano m.in. problematykę niskiej opłacalności produkcji, zwłaszcza w mleczarstwie i hodowli żywca, braku odpowiedniej reakcji rządu na rzekome występowanie w Polsce ASF, a także wzywano do uszczelnienia polskiego systemu podatkowego, poprzez zastąpienie VAT podatkiem obrotowym orz bezwzględne dochodzenie należności od zagranicznych koncernów działających w Polsce (zwłaszcza sieci hipermarketów).
Redakcja AgroNews, fot. OPZZRiOR
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here