Rolnicy są załamani cenami pszenicy, rzepaku i mleka

Zarząd Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego reprezentowany przez Bronisława Węglewskiego – prezesa IRWŁ skierował pismo do Wiktora Szmulewicza prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych, w związku z licznymi sygnałami od rolników, z prośbą o ponowne podjęcie działań w sprawie spadku cen zbóż, rzepaku i mleka.

Rolnicy są załamani cenami pszenicy, rzepaku i mleka

Rolnicy zostali z silosami pełnymi zboża

Obecnie cena pszenicy waha się między 850,00 zł a 950,00 zł za tonę, rzepaku – 2.200 zł/tonę, za litr mleka rolnik otrzymuje 1.84 zł. Wielu rolników zakupiło silosy, bo minister rolnictwa mówił, żeby nie sprzedawać zboża. Obecnie rolnicy zostali z silosami pełnymi zboża.

Komisarz UE ds. rolnictwa o protestach rolników i pieniądzach na polską wieś

„Ponadto wnioskuję, aby w ramach ekoschematu wymieszanie obornika na gruntach ornych w ciągu 12 godzin, powinno być zgłaszane tylko i wyłącznie przez oświadczenie rolnika dołączone do wniosku. Natomiast jeśli chodzi o uproszczony system uprawy, działanie to powinno dotyczyć uprawy w plonie głównym w roku składania wniosku. W związku z tym w 2023 roku wypadają z tego ekoschematu uprawy ozime” – czytamy w piśmie skierowanym do prezesa KRIR.

Źródło: IRWŁ

 

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

  1. witam ja też jestem rolnikiem i trzeba mieć swój rozum i sprzedawać kiedy pasuje a jak minister mówi ze nie sprzedawać to zawsze trzeba roić na odwrót

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dziś Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics