Rolnicy-udziałowcy ShiUZ rozczarowani!

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do Ministra Skarbu Państwa Włodzimierza Karpińskiego w imieniu rolników, którzy są udziałowcami Spółki Mazowieckiego Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o. w Łowiczu, a także w innych SHiUZ-ach z prośbą o umorzenie naliczonych kar finansowych w związku z niezłożeniem w terminie lub niezłożeniem w ogóle oświadczenia o niedokonaniu zbycia udziałów Spółki w 2012 r.
 

 

\"\"

 

Zarząd KRIR w swoim wniosku zaznaczył, że rolnicy, którzy stali się udziałowcami, chcąc wspierać polską hodowlę i program hodowlany nabyli udziały prywatyzowanej spółki, czują się rozczarowani wystawionymi licznymi wezwaniami do zapłaty kar oraz wysokością kar. Spowodowane to było niedoinformowaniem przez SHiUZ Sp. z o.o.

Nie negują oni konieczności wywiązania się z umowy kupna udziałów – czyli złożenia ww. oświadczenia w terminie – ale kara finansowa nie jest adekwatna do popełnionego błędu, jakim jest brak dopełnienia formalności.

Czytaj także:
WPR siłą napędową rolników!
ARiMR: naliczanie wysokości dopłat bezpośrednich za 2013 rok rozpoczęte!
Rolnicy chcą płacić więcej za ubezpieczanie swojego mienia!

W związku z naliczaniem kar finansowych spowodowanych niezłożeniem w terminie lub niezłożeniem w ogóle oświadczenia o niedokonaniu zbycia udziałów udziałowców Spółki SHiUZ w Bydgoszczy oraz Spółki Mazowieckiego Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o. w Łowiczu, Zarząd KRIR zwrócił się także do Prezesów tych spółek z prośbą o opracowanie i wprowadzenie procedury przypominającej udziałowcom o złożeniu oświadczenia o niedokonaniu zbycia udziałów.

Źródło: Krajowa Rada Izb Rolniczych
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here