Rolnik z niewybuchem przyszedł na komendę!

Jak podaje KP w Olecku, na komendę przyszedł mężczyzna z niewypałem. Jak stwierdził znalazł go podczas prac polowych i postanowił odnieść swoje znalezisko na komendę. Zarządzono ewakuację całego budynku.

Do zdarzenia doszło (05.05.2020 r.) po godz. 11:00. Do dyżurnego oleckiej komendy zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że podczas prac polowych znalazł niewybuch. Swoje znalezisko przyniósł w foliowej reklamówce.

Natychmiast z budynku komendy ewakuowano wszystkie osoby. Zamknięto również ul. Zamkową i wszystkie drogi dojazdowe w pobliże budynku. Na miejsce został skierowany patrol saperski z Giżycka.

Jak się okazało, znalezisko przyniesione do jednostki policji to pocisk artyleryjski kal 76 mm, produkcji rosyjskiej, pochodzący z II Wojny Światowej.

Policjanci przypominają, że w przypadku znalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch absolutnie nie można go dotykać, przenosić ani rozbijać. O sytuacji należy jak najszybciej poinformować służby, a miejsce znaleziska należy zabezpieczyć przed dostępem innych osób, w szczególności dzieci.

Źródło: KP Olecko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here