Rolniku, spiesz się. Został Ci tylko tydzień

Tylko tydzień został na złożenie wniosku o dopłaty do materiału siewnego.

\"rolnik,


Agencja Rynku Rolnego przypomina, że już za tydzień kończy się termin przyjmowania wniosków o dopłatę z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany.

– W związku z tym, że dzień 25 czerwca przypada w niedzielę to za ostatni dzień terminu złożenia wniosku uważa się najbliższy następny dzień powszedni, tj. poniedziałek 26 czerwca 2017 r. – wyjaśnia ARR.

Stawki dopłat poznamy do końca września. Określi je minister rolnictwa na podstawie ilości złożonych wniosków.

Można ubiegać się o  dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany:

  • zbóż ozimych
  • zbóż jarych
  • roślin strączkowych
  • ziemniaka
  • mieszanek zbożowych i pastewnych (sporządzonych z gatunków roślin objętych systemem dopłat, z wyłączeniem ziemniaka)

ARR informuje, że wniosek można wypełnić przy pomocy aplikacji ELF https://elf.arr.gov.pl/ wyposażonej w podpowiedzi i sprawdzenia, co gwarantuje poprawne uzupełnienie wniosku.

Wniosek o przyznanie dopłaty wraz z wymaganymi załącznikami należy przesłać rejestrowaną przesyłką listowną lub złożyć osobiście do oddziału terenowego ARR.

Przy składaniu wniosku warto pamiętać, że łączna kwota pomocy de minimis przyznana rolnikowi w ciągu ostatnich 3 lat nie może przekroczyć 15 tys. euro.

Redakcja AgroNews, fot.flickr.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here