Rozpoczyna się nabór wniosków na OZE. Najpierw Dolny Śląsk

Już jutro, 29 kwietnia, w województwie dolnośląskim rozpocznie się nabór wniosków z zakresu budowy mikroinstalacji prosumenckich wykorzystujących odnawialne źródła energii.

 

\"rolnictwo,
 

Kolejne województwa to: podkarpackie oraz zachodniopomorskie – 18 maja 2015 r.

Do publicznej wiadomości podane już zostały terminy naboru wniosków. Ich szczegółowy wykaz dla poszczególnych województw został zamieszczony w układzie tabelarycznym na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakładce „OZE w PROW 2007-2013”.

24 marca 2015 r. minister rolnictwa Marek Sawicki podpisał nowelizację rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Wprowadzone w rozporządzeniu zmiany pozwolą na przyznawanie w ramach środków PROW 2007-2013 pomocy na realizację operacji dotyczących budowy mikroinstalacji prosumenckich wykorzystujących odnawialne źródła energii, służących do wytwarzania energii, w szczególności energii elektrycznej lub cieplnej z przeznaczeniem na potrzeby własne.

Beneficjentem działania będzie gmina. Środki przeznaczone na realizację operacji polegających na budowie mikroinstalacji prosumenckich w ramach przedmiotowego działania wynoszą 22 750 000 euro.

Czytaj także:
Są pieniądze na budowę mikroinstalacji prosumenckich
17 mln euro wsparcia na OZE. Nawet pół mln euro na gminę

Podpisane rozporządzenie przewiduje dodatkowo możliwość przekazania zakupionych w ramach PROW 2007-2013 urządzeń mikroinstalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii osobom fizycznym. Dofinansowanie operacji ze środków PROW 2007-2013, dla jednej gminy, może wynieść maksymalnie do 200 000 euro przy 90% poziomie dofinansowania.

Redakcja AgroNews, fot. flickr.com/Timothy Tolle

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here